fot. @BettiniPhoto/BORA - hansgrohe

Niemiecki specjalista od wyścigów wieloetapowych Emanuel Buchmann w 2021 roku skupi się na walce o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia. Będzie to dla niego debiut w różowym wyścigu.

Dziennikarze niemieckiego portalu radsport-news.com dotarli do informacji na temat planów startowych Emanuela Buchmanna. Czwarty kolarz „Wielkiej Pętli” z 2019 roku po rozczarowującym sezonie ma po raz pierwszy w swojej karierze pojawić się na wyścigu Giro d’Italia i walczyć o podium w klasyfikacji generalnej.

Start Buchmanna w Corsa Rosa może w znacznym stopniu ułatwić selekcję składu ekipy BORA – hansgrohe na przyszłoroczny Tour de France. Miejsce w składzie na „Wielką Pętlę” w niemieckim zespole z całą pewnością ma zapewnione trzykrotny mistrz świata Peter Sagan. Ponadto we francuskim Grand Tourze chce zadebiutować sprinter Pascal Ackermann, a pamiętajmy, że do ekipy kierowanej przez Ralpha Denka przed przyszłorocznym sezonem dołączy, również z Team Sunweb Wilco Kelderman. Z pewnością przed kierownictwem niemieckiej drużyny burzliwe dyskusje w sprawie harmonogramu startów swoich liderów w 2021 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments