Urodzony w Puławach Filip Maciejuk przez kolejny rok będzie kolarzem kontynentalnego, luksemburskiego zespołu Leopard Pro Cycling.

Dwukrotny, srebrny medalista mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii dla kolarzy poniżej 23 roku życia od 2018 roku jest częścią drużyny Leopard Pro Cycling. Trafił tam on głównie, dzięki największemu sukcesowi w swojej dotychczasowej karierze, którym był brąz w „czasówce” na światowym czempionacie w Bergen w 2017 roku odniesiony w kategorii junior.

Pierwszy rok w barwach nowego zespołu był dla niego niezmiernie udany. Maciejuk w 2018 roku wygrywał klasyfikację generalną Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz był drugi, również w „generalce” wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala. Niestety w dwóch ostatnich sezonach kariera 21-latka nieco wyhamowała. Miejmy, jednak nadzieję, że otrzymane zaufanie od dotychczasowej drużyny zaowocuje w kolejnym sezonie i utalentowany Polak będzie mógł zaprezentować w pełni swoje umiejętności.

Na ten moment ogłoszono nazwiska ośmiu kolarzy, którzy stworzą skład ekipy Leopard Pro Cycling w 2021 roku. Czterech kolejnych zawodników, którzy będą ścigać się w barwach luksemburskiego zespołu powinniśmy poznać jeszcze przed 31 grudnia bieżącego roku, o czym kontynentalna drużyna poinformowała w komunikacie prasowym.

Skład zespołu Leopard Pro Cycling na sezon 2021:

1. BETTENDORFF Loïc (Luksemburg)
2. HALLER Patrick (Niemcy)
3. HEIDEMANN Miguel (Niemcy)
4. HEIDERSCHEID Colin (Luksemburg)
5. KLUCKERS Arthur (Luksemburg)
6. MAAS Jan (Holandia)
7. MACIEJUK Filip (Polska)
8. PRIES Cedric (Luksemburg)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments