Fot. Team Ineos

Pomimo zapewnień Gianniego Moscona o tym, że pozostanie on na kolejny sezon w zespole INEOS Grenadiers wiele wskazuje na to, że Włoch w 2021 roku będzie się ścigać w drużynie AG2R Citroën Team.

Włoski dziennikarz sportowy Beppe Conti cytowany przez portal La Flamme Rouge poinformował o możliwości dołączenia Gianniego Moscona do ekipy, którą kieruje Vincent Lavenu. Postać krnąbrnego Włocha wielokrotnie przysporzyła drużynie Sky/INEOS i jemu samemu wielu kłopotów. Mimo wielu świetnych wyników, takich jak wygrane wyścigi Arctic Race of Norway (2016), Tour of Guangxi (2018), piąte miejsce w Paryż-Roubaix (2017), czy też trzecia lokata w Il Lombardia (2017), to niestety bardziej pamiętamy jego liczne wybryki.

Na początku 2020 roku podczas Kuurne-Bruxelles-Kuurne pochodzący z Trydentu kolarz rzucił rowerem w Jensa Debusschere’a i został zdyskwalifikowany. W 2018 roku na trasie Tour de France Moscon uderzył Elie’ego Gesberta i, także został wyrzucony z wyścigu. Jeszcze rok wcześniej natomiast obraził on podczas Tour de Romandie ciemnoskórnego Kevina Rezę wytykając mu jego kolor skóry.

Według informacji wspomnianego już wyżej Contiego relacje pomiędzy kierownictwem brytyjskiej drużyny, a Giannim Mosconem są “minimalne” i pomimo jeszcze obowiązującej rocznej umowy to istnieje prawdopodobieństwo dołączenia do zespołu AG2R Citroën Team na sezon 2021. O najbliższej przyszłości Włocha powinniśmy dowiedzieć się w najbliższych tygodniach.