fot. ASO

Doświadczony Alexander Kristoff planuje już swój harmonogram startów na przyszły sezon. Mają w nim się znaleźć, miedzy innymi północne klasyki, Tour de France oraz mistrzostwa świata we Flandrii.

Sprinter ekipy UAE Team Emirates według uzyskanych informacji przez dziennikarza norweskiego portalu Procycling.no Jarle Fredagsvika, 33-latek rozpocznie swoje starty w 2021 roku pod koniec stycznia podczas Challenge Mallorca. W cyklu klasyków na Majorce ma pojawić się, także  zwycięzca Tour de France Tadej Pogačar.

Następnie w lutym Norweg swoje starty będzie kontynuować na Półwyspie Iberyjskim. Alexander Kristoff wystartuje w Volta a la Comunitat Valenciana, Clásica de Almería oraz w portugalskim Volta ao Algarve. Później trzeci kolarz tegorocznego wyścigu Ronde van Vlaanderen pojawi się w otwierającym ściganie w Belgii weekendzie na Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne.

W marcu zwycięzca pierwszego etapu ostatniej “Wielkiej Pętli” znowu pojedzie w stronę Lazurowego Wybrzeża. Start w wyścigu Paryż-Nicea będzie dla niego przygotowaniem do kampanii klasyków, takich jak: Mediolan-San Remo, E3 Saxo Bank Classic, Gent-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen, Ronde van Vlaanderen oraz Paryż-Roubaix.

Po krótkiej przerwie Norweg powróci 1 maja do rywalizacji w niemieckim klasyku Eschborn-Frankfurt. Następnie zawodnik zespołu UAE Team Emirates pojawi się w wyścigu Tour of Norway, a później przeniesie się do Szwajcarii na GP Kanton Aargau oraz sprawdzian generalny przed “Wielką Pętlą” Tour de Suisse. Rywalizacja o koszulkę mistrza Norwegii będzie natomiast ostatnim startem brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Londynie przed Grand Départ w Bretanii.

Podczas Tour de France Kristoff będzie chciał dodać do swojego palmarés piąty etapowy skalp na Grande Boucle. Jeśli chodzi o plany na dalszą część sezonu 2021 to Norweg ma zamiar zbudować szczyt swojej formy na mistrzostwa świata, które odbędą się we Flandrii. Może być to jedna z ostatnich szans w karierze doświadczonego Kristoffa na nawiązanie walki o tęczową koszulkę mistrza świata.

Mimo bardzo bogatego kalendarza wspomniany wyżej harmonogram startów Norwega może jeszcze się znacznie zmienić. Obostrzenia związane z pandemią COVID-19 mogą zmuszać organizatorów do przekładania, bądź też odwoływania wyścigów. Miejmy, jednak nadzieję, że sezon 2021 w znacznej mierze odbędzie się zgodnie z planem.