W wieku zaledwie 42 lat zmarł śmiercią tragiczną były kolarz polskich drużyn zawodowych Sebastian Skiba. 

W poniedziałkowy wieczór na terenie gminy Secemin, znajdującej się w powiecie włoszczowskim w województwie świętokrzyskim, doszło do tragicznego zdarzenia. Podczas wycinki w lesie przygnieciony przez drzewo został mężczyzna. Informację tę potwierdziła Polskiej Agencji Prasowej rzecznik włoszczowskiej policji sierż. szt. Monika Jałocha:

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni mieszkaniec gminy Koniecpol podczas wykonywania prac leśnych został przygnieciony przez drzewo. Życia mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci prowadzą czynności pod nadzorem prokuratury, aby wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia

Jak udało się nam ustalić, tragicznie zmarłym był Sebastian Skiba. Pochodzący z Koniecpola w województwie śląskim Skiba był kolarzem takich zespołów jak: Azalia Brzoza Królewska (2000), Legia – Bazyliszek (2001-2005) oraz Intel Action (2006-2007).

W czasie swojej zawodowej kariery Sebastian Skiba, między innymi dwukrotnie triumfował na etapach wyścigu Okolo Slovenska, był trzeci w Bałtyk-Karkonosze Tour w 2003 roku oraz drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim rok później. Ponadto, w 2004 roku Skiba reprezentował Polskę podczas mistrzostw świata we włoskiej Weronie, w wyścigu ze startu wspólnego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 12 grudnia o godzinie 10:00 w Kościele Parafialnym w Koniecpolu.

Rodzinie, przyjaciołom i najbliższym składamy serdeczne wyrazy współczucia.