fot. Mazowsze Serce Polski

Adam Stachowiak od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Mazowsze Serce Polski.   

Kolarz, który w lipcu skończył 31 lat ostatnio był zawodnikiem Voster ATS Team, barw którego bronił od 2017 roku. Jego największym sukcesem w karierze jest zwycięstwo w Małopolskim Wyścigu Górskim, które odniósł w 2019. Pięciokrotnie brał udział w Tour de Pologne – raz jako kolarz VERVA ActiveJet Team, a cztery razy jako reprezentant Polski.

W ostatnim sezonie nie odniósł co prawda żadnego zwycięstwa, ale jego wyniki były więcej niż solidne. Zajął 3. miejsce w Bałtyk-Karkonosze Tour, był 5. w Małopolskim Wyścigu Górskim, a także został srebrnym medalistą Górskich Mistrzostw Polski.

Adama znam od dawna, pracował ze mną w projektach BDC BIKE, BDC KOLSS, VERVA Bardzo zależało mi na tym ściągnąć go do nas już roku temu bo ma wszystkie cechy których potrzebujemy w budowaniu teamu. Pracowitość, profesjonalizm, oddanie dla drużyny, i wola walki a dodatkowo świetnie jeździ po górach. Istotne dla nas również jest to że jest to chłopak z Mazowsza. Wiem, a znam się na tym, że będzie mocnym filarem w naszym projekcie. Cieszę się bardzo, że z Adamem będę pracował w 2021 roku

– mówił nam Dariusz Banaszek.

Dla jego ekipy Stachowiak jest już trzecim wzmocnieniem po Piotrze Brożynie i Filipie Prokopyszynie. Oprócz nich pewni swojego miejsca w Mazowszu na przyszły sezon są Norbert i Adrian Banaszkowie. To daje łącznie pięć nazwisk, co oznacza, że w najbliższym czasie powinniśmy się spodziewać kolejnych wzmocnień.