Fot. SRAM Road

Rozpoczął się 86. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku
Przegląd Sportowy oraz telewizja Polsat ogłaszają nową edycję Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski. Widzowie Polsatu Sport oraz internauci śledzący program inaugurujący 86. edycję Plebiscytu poprzez strony przegladsportowy.pl i polsatsport.pl poznali 15 nominowanych, spośród których zostanie wybrany Sportowiec Roku 2020. Gośćmi specjalnymi programu było pięcioro spośród nominowanych w tym roku sportowców: Jan Błachowicz, Jan-Krzysztof Duda, Michał Kwiatkowski, Natalia Maliszewska i Justyna Święty-Ersetic. W gronie nominowanych znaleźli się Katarzyna Niewiadoma i Michał Kwiatkowski.

Laureatów 86. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku poznamy 9 stycznia 2021 roku podczas Gali Mistrzów Sportu.

– W redakcji „Przeglądu Sportowego” co roku cieszymy się na ten moment i jednocześnie jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć to prestiżowe wydarzenie. Dla najstarszej polskiej gazety, która w maju 2021 roku będzie świętować swoje 100-lecie, czas Plebiscytu jest zawsze świętem

– powiedział redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” Paweł Wołosik.

– Pandemia wywróciła do góry nogami także kalendarz imprez sportowych, a Igrzyska Olimpijskie i piłkarskie Euro zostały przełożone na przyszły rok. Jednak życie nie znosi próżni i kibice biało-czerwonych mieli w tym roku wiele, często nieoczekiwanych, okazji do radości i świętowania trumfów swoich idoli. Dzisiaj prezentujemy sylwetki sportowców, którzy zdaniem redakcji Przeglądu Sportowego odnieśli największe sukcesy i najbardziej poruszyli kibicowskie serca. Uznaliśmy także, że dla podkreślenia wyjątkowości tego roku, zamiast tradycyjnej dwudziestki nominowanych będzie ich piętnaścioro. 86. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski czas zacząć!

– zachęca do głosowania Wołosik.

– To był trudny rok dla świata sportu. Seryjnie odwoływane zawody i turnieje oraz zmagania przy pustych trybunach dały się we znaki zarówno kibicom, jak i samym sportowcom. Budujące jest natomiast to, że mimo tych wszystkich przeciwności rywalizacja o miano Sportowca Roku będzie niezwykle zacięta. Fantastyczne sukcesy naszych atletów dodały nam wszystkim otuchy i mam nadzieję, że za parę lat będziemy wspominać rok 2020 właśnie jako fantastyczny czas polskiego sportu, a nie rok pandemii

– powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Nominowani w 86. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku
(kolejność alfabetyczna):
1. Jan Błachowicz (MMA)
2. Jan-Krzysztof Duda (szachy)
3. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)
4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
9. Natalia Maliszewska (short-track)
10. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
11. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
12. Iga Świątek (tenis)
13. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
14. Katarzyna Wasick (pływanie)
15. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Jak co roku można głosować za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych codziennie w „Przeglądzie Sportowym” oraz w wybranych wydaniach dziennika „Fakt” oraz Fakt TV, online na stronach organizatorów (plebiscyt.przegladsportowy.pl i polsatsport.pl), a także poprzez SMS-y. Ostateczna kolejność dziesiątki najlepszych sportowców Polski mijającego roku zostanie ustalona w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu, która będzie transmitowana na antenie Polsatu. Telewizja Polsat będzie prezentować również na swoich antenach sylwetki nominowanych sportowców. Audytorem Plebiscytu jest firma EY Polska.

My zachęcamy do głosowania na przedstawicieli kolarstwa szosowego – Katarzynę Niewiadomą i Michała Kwiatkowskiego. Kolarka Canyon SRAM Racing w tym sezonie zdobyła brąz mistrzostw Europy w wyścigu ze startu wspólnego i zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Giro Rosa. Zajmowała także miejsca w czołówkach takich imprez, jak La Course by Le Tour de France, La Fleche Wallonie Feminine czy wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata w Imoli. Najlepszymi wynikami Michała Kwiatkowskiego (INEOS Grenadiers) w tym sezonie były zwycięstwo etapowe w Tour de France oraz czwarte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach świata. W czołowej dziesiątce kończył między innymi La Fleche Wallonie, Liege-Bastogne-Liege czy Gran Trittico Lombardo.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments