Utalentowany Francuz podpisał dwuletni, profesjonalny kontrakt z ekipą World Tour.

Polscy kibice zapewne doskonale pamiętają Nicolasa Prodhomme’a. W 2019 roku ten młodzian wygrał Orlen Nations Grand Prix. W swoim palmares ma także czwarte miejsce na Il Piccolo Lombardia. W tym sezonie na trudnym etapie Le Tour de Savoie Mont Blanc zajął drugie miejsce, a pokonał go tylko Pierre Rolland.

Spędziłem dwa wspaniałe lata w Chambéry Cyclisme Formation zanim dołączyłem do VC Villefranche Beaujolais. Teraz czas na naprawdę duży krok naprzód. Teraz spełniam swoje marzenie z dzieciństwa i będę jeździł z najlepszymi. Fajnie, że w ekipie spotkam się z takimi kolarzami jak choćby Clément Champoussin. Razem przecież już byliśmy w jednej drużynie

– powiedział Francuz po parafowaniu dwuletniej umowy.

Dobrze o młodym kolarzu wypowiada się oczywiście Vincent Lavenu:

Bardzo się cieszę, że Nicolas do nas dołączył. Chcieliśmy go mieć w składzie już przed tym sezonem, ale to się nie udało. To doskonały kolarz młodego pokolenia i liczymy na niego w przyszłości. Jego przyjście zamyka nasz skład na sezon 2021.

Francuska ekipa ostatecznie zakontraktowała 11 nowych kolarzy: Lilian Calmejane, Stan Dewulf, Anthony Jullien, Bob Jungels, Ben O’Connor, Nicolas Prodhomme, Marc Sarreau, Michaël Schär, Damien Touzé, Greg Van Avermaet i Gijs Van Hoecke.

Poprzedni artykułLuca Scinto: „Visconti chciał wyłudzić pieniądze”
Następny artykułVuelta a España 2020: David Gaudu zwycięża na Alto de La Covatilla! Roglič wybronił się z tarapatów
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments