Michał Kapusta / naszosie.pl
POLADA poinformowała dziś o drugim w tym sezonie pozytywnym wyniku kontroli antydopingowej na obecność EPO w kolarstwie. 

Polska Agencja Antydopingowa informuje o kolejnym pozytywnym wyniku kontroli antydopingowej na obecność EPO. Próbka została pobrana w trybie poza zawodami w czasie jednogodzinnego okienka testowania w miejscu pobytu zawodnika. To drugi odnotowany w tym roku przypadek, który dotyczy kolarstwa. Analiza została przeprowadzona w Polskim Laboratorium Antydopingowym w Warszawie. Zawodnik ma prawo do przeprowadzenia analizy próbki B

– czytamy w komunikacie agencji.

Jest to już drugi przypadek wykrycia erytropoetyny w polskim peletonie w tym roku – pierwszy miał miejsce podczas mistrzostw Polski MTB. Na razie nie wiemy, do kogo należała próbka.

Poprzedni artykułMathieu van der Poel celuje w etap na Tour de France 2021
Następny artykułVuelta a España 2020: Katastrofalna „czasówka” Enrica Masa i dziwne decyzje Movistaru
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments