Zgodnie z wcześniejszymi plotkami hiszpańska drużyna od sezonu 2021 zakotwiczy w UCI ProTeams.

Rozwój Equipo Kern Pharma jest naprawdę imponujący. Zespół powstały na bazie amatorskiej Lizarte tylko przez rok spędził w trzeciej dywizji. Drużyna z Hiszpanii poinformowała dziś, że od sezonu 2021 “awansuje” do UCI ProTeams.

Jedynym zwycięstwem ekipy jest etapowy skalp na Belgrade Banjaluka, który jest udziałem Enrique Sanza. Warto też wspomnieć świetną jazdę Rogera Adrià, który podczas wspinaczki na Picón Blanco (Vuelta a Burgos) pokazał się naprawdę z dobrej strony.

Bardzo chcemy się rozwijać. Naszym długofalowym celem jest zwycięstwo na wielkim tourze. Zdajemy sobie sprawę, że na dzień dzisiejszy to tylko marzenie. Jednak jesteśmy pokorni, ale z drugiej strony zmotywowani i pełni pasji

– mówi Manolo Azcona, czyli założyciel Equipo Lizarte w 1993 roku.

Menadżer Juanjo Oroz dodaje:

Nasz pierwszy sezon był naprawdę ekscytujący. Chcemy rozwijać kolejne talenty, ale także zdobywać coraz lepsze wyniki. W przyszłym sezonie będziemy mogli rywalizować w wyścigach z cyklu World Tour. Naszym celem będzie dzika karta na Vuelta a Espana. Liczymy także, że będziemy dobrą odskocznią dla młodych zawodników.