Tim Wellens – zwycięzca wczorajszego etapu Vuelta a Espana – przedłużył kontrakt z ekipą Lotto Soudal do 2022 roku.

Tim Wellens był najlepszy na piątym etapie Vuelta a Espana. Belg w końcówce pokonał Guillame Martina (Cofidis, Solutions Credits) i Thymena Arensmana (Team Sunweb). Dla Wellensa było to trzecie zwycięstwo na etapie Wielkiego Touru – dotychczas dwukrotnie triumfował na etapach Giro d’Italia. Dodatkowo, Belg został liderem klasyfikacji najlepszego górala wyścigu. Tuż po jego sukcesie, ekipa Lotto Soudal ogłosiła, że Wellens zostanie w niej do 2022 roku.

Przeszedłem na zawodowstwo w tej ekipie w 2012 roku. Lotto Soudal to część mojej rodziny. Z nimi wygrałem sześć wyścigów etapowych i kilka fajnych jednodniówek. Dlaczego miałbym zmieniać drużynę? Czuję się tu dobrze. Ekipa mi ufa i ja też mam duże zaufanie co do przyszłości zespołu. Wygląda ona bardzo dobrze

– mówił w oficjalnym komunikacie ekipy Tim Wellens.

29-letni kolarz ma bardzo bogate palmares. W karierze triumfował między innymi w Eneco Tour (dwukrotnie), Tour de Pologne, Gree – Tour of Guangxi, GP Cicliste de Montreal, Strzale Brabanckiej, a także na etapach takich wyścigów, jak Paryż – Nicea czy Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.