Foto: Getty Images

Jedna z największych gwiazd peletonu zadebiutuje w Tour de France? Bardzo prawdopodobne! Wszystko wskazuje na to, że Mathieu van der Poel pojawi się na trasie Wielkiej Pętli w sezonie 2021.

Wczoraj Mathieu van der Poel dołączył do elitarnego grona zawodników z wygranym monumentem. Oczywiście było to kwestią czasu, lecz Holender już oficjalnie należy więc do ścisłej światowej czołówki. Przyszedł więc odpowiedni moment, by zobaczyć zawodnika Alpecin Fenix na trasie Tour de France. Wiele wskazuje na to, że dopełni się to już w sezonie 2021.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mogę zapewnić, że pojawię się na trasie Tour de France 2021. Oczywiście jednocześnie nie zrezygnuję ze startu w Igrzyskach Olimpijskich. Tym samym postawię na trudne połączenie Le Tour – IO. Wiem, że będę się musiał znakomicie do tego przygotować, lecz zrobię to

– powiedział van der Poel w rozmowie z WielerRevue.

Oczywiście same plany Holendra wcale nie muszą się spełnić. Wszystko za sprawą faktu, iż organizatorzy Le Touru wcale nie muszą zapraszać do startu ekipy Alpecin Fenix. Wydaje się jednak, że ASO nie pozwoli sobie na wyrzucenie z imprezy jednej z największych gwiazd peletonu.