fot. A.S.O./Pauline Ballet

Richard Carapaz oraz Chris Froome mają przewodzić ekipie INEOS Grenadiers w rozpoczynającej się we wtorek hiszpańskiej Vulecie. W składzie brytyjskiej drużyny znajdzie się, również reprezentant Polski Michał Gołaś.

Start w wyścigu Vuelta a España będzie dla dwukrotnego triumfatora tej imprezy Chrisa Froome’a ostatnim występem w barwach Team Sky/INEOS Grenadiers. Po dekadzie ścigania się pod okiem Dave’a Brailsforda Brytyjczyk po tym sezonie przejdzie do drużyny Israel Start-Up Nation. Tak naprawdę nie wiemy na co stać Froome’a, który nadal dochodzi do pełni formy po bardzo poważnej kontuzji odniesionej na zeszłorocznym Critérium du Dauphiné. Trudno, więc przewidzieć, czy 35-latek będzie liczyć się w walce o czołowe lokaty w “generalce”.

Kolarzem, którego z pewnością stać na zwycięstwo w hiszpańskim Grand Tourze jest Richard Carapaz. Ekwadorczyk świetnie zaprezentował się podczas ostatniego tygodnia Tour de France i w razie nie najlepszej formy Chrisa Froome’a będzie w stanie powalczyć o końcowy sukces w wyścigu.

Swój dziewiąty start w Grand Tourze i trzeci we Vuelcie zanotuje Michał Gołaś. Torunianin z pewnością na trasie będzie pełnić funkcję kapitana, który swoim doświadczeniem będzie wartością dodaną dla swojego zespołu. Debiut w hiszpańskim Grand Tourze zaliczą dwaj Kolumbijczycy: Brandon Rivera oraz Iván Sosa. Pomimo do tej pory rozczarowującego sezonu w barwach INEOS Grenadiers na trudniejszych, górskich odcinkach wsparciem dla Froome’a i Carapaza powinen być Andrey Amador. Skład drużyny uzupełnią Dylan Van Baarle oraz Cameron Wurf.

Skład INEOS Grenadiers na Vuelta a España 2020:

Andrey Amador (Kostaryka), Richard Carapaz (Ekwador), Chris Froome (Wielka Brytania), Michał Gołaś (Polska), Brandon Rivera, Iván Sosa (obaj Kolumbia), Dylan Van Baarle (Holandia) oraz Cameron Wurf (Australia).