fot. ASO / Pauline Ballet

Wygląda na to, że UCI w końcu postanowiła porozmawiać z zawodnikami. Na wczorajszym spotkaniu z Davidem Lappartientem i spółką mieli pojawić się Matteo Trentin i Philippe Gilbert.

Od dłuższego czasu w kolarskim świecie mówi się, że UCI nie ma najmniejszego zamiaru słuchać zawodników decydując o bardzo istotnych dla nich sprawach. Podczas mistrzostw świata w Imoli oberwało się także CPA, czyli związkowi kolarzy zawodowych, który bardzo rzadko kontaktuje się z wciąż czynnymi zawodnikami. Wygląda jednak na to, że sytuacja nieco się zmienia.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez portal cyclingpro.net, wczoraj miało dojść do spotkania UCI i CPA, w którym udział miały wziąć gwiazdy peletonu. Mowa tu o Matteo Trentinie i Philippie Gilbercie, którzy mieli rozmawiać z kolarską centralą o bezpieczeństwie podczas najważniejszych imprez w sezonie.

Na ten moment wszystko wskazuje, iż tematami podnoszonymi na spotkaniu były: bezpieczeństwo na mecie, poprawa oznakowania trasy czy zmiana przepisu o ostatnich trzech kilometrach. Wszelkie informacje o wynikach rozmów powinniśmy poznać w nadchodzących dniach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments