fot. Ineos Grenadiers

Sprawdziły się medialne doniesienia, które od kilku tygodni zapowiadały, że drużynę Ineos Grenadiers wzmocnią Richie Porte, Laurens De Plus, Dani Martinez oraz Tom Pidcock. To właśnie ci zawodnicy, obok Adama Yatesa, powiększą skład zespołu Dave’a Brailsforda w przyszłym sezonie. 

21-letni Tom Pidcock pochodzi z Yorkshire i jest świeżo upieczonym zwycięzcą Baby Giro. W niedzielnym wyścigu o mistrzostwo świata będzie liderem reprezentacji Wielkiej Brytanii.

– Jestem bardzo zadowolony i dumny, że podpisałem kontrakt z drużyną INEOS Grenadiers. Tak wielu brytyjskich kolarzy młodego pokolenia zawsze do tego aspirowałem, ponieważ według mnie jest to najlepsza drużyna na świecie. Chcę się ścigać, uczyć i stawać się coraz lepszym jako kolarz, a fakt, że będę mógł to robić w tej drużynie jest czymś naprawdę niesamowitym

– powiedział Pidcock, którego kontrakt z drużyną INEOS Grenadiers zacznie obowiązywać 1 marca 2021 roku.

Trzeci w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Wielkiej Pętli Richie Porte wraca pod skrzydła Brailsforda. Wcześniej był kolarzem tego zespołu w latach 2012-2015, a ostatnio reprezentował barwy Trek-Segafredo.

– Spędziłem w tej drużynie cztery lata i mam z tego czasu jedne z najszczęśliwszych wspomnień w całej swojej karierze. W tym roku pozytywnie rozważyłem tę ofertę i cieszę się, że będę mógł zakończyć moją karierę w tym właśnie otoczeniu. Wciąż pracuje tu wiele osób, które znam z poprzednich lat, mam tutaj wielu kolegów i przyjaciół. Jestem zmotywowany, aby być częścią zwycięstw drużyny i ścigać się z najlepszymi kolarzami na świecie. Jestem świadomy swojej roli – wciąż mogę wygrywać wyścigi, ale raczej będę pełnił funkcję domestique w górach

– skomentował swój powrót do brytyjskiego zespołu Richie Porte.

Drużyna Ineos Grenadiers zakontraktowała także triumfatora tegorocznego wyścigu Dauphiné oraz zwycięzcę jednego z etapów Tour de France Dani Martineza.

– W ostatnich drużynach dzięki niesamowitemu wsparciu, jakie otrzymuję zrobiłem bardzo duży postęp. Jednak oferta od drużyny Ineos była zbyt dobra, aby z niej nie skorzystać. Myślę, że jest to odpowiedni moment, aby wynieść moją karierę na jeszcze wyższy poziom i jestem ogromnie zmotywowany, aby dokonać tego w najlepszej drużynie na świecie. Znam oczywiście Egana oraz kilku innych kolarzy, zatem to świetnie, że będę mógł ścigać sie w gronie moich rodaków

– powiedział Dani Martinez.

Nową czwórkę w zespole Dave’a Brailsforda zamyka Laurens De Plus, młody belgijski góral, który zaprezentował swój talent wygrywając ubiegłoroczną edycją wyścigu BinckBank Tour.

– Ubiegłoroczny wyścig Tour de France był przełomowym momentem w mojej karierze i chciałbym nadal iść tym torem. Bardzo się cieszę, że otrzymałem tę szansę. W peletonie każdy rozmawia o tym zespole, o tym, jak wyniosła ona kolarstwo na wyższy poziom. W tej drużynie znajduje się bardzo silna grupa młodych kolarzy i jestem szczęśliwy, że będę jej częścią

– powiedział 25-letni De Plus.

Tymi zakupami drużyna Ineos Grenadiers zakończyła pozyskiwanie nowych kolarzy na przyszły sezon.

Poprzedni artykułWout van Aert: „Nie nakładam na siebie zbyt dużej presji”
Następny artykułImola 2020: Hiszpanie zdradzają kulisy życia w bańce
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments