Foto: Giro d'Italia Giovani Under 23

Ścigający się obecnie w ekipie Trinity Road Racing 21-letni Tom Pidcock ma od przyszłego sezonu dołączyć do drużyny INEOS Grenadiers.

Brytyjczyk, który na przełomie sierpnia i września bezapelacyjnie wygrał w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów dla młodzieżowców, czyli Baby Giro ma przejść do ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda. Według informacji brytyjskiego The Telegraph drużyna INEOS Grenadiers w dalszym ciągu chce odmładzać swój skład i pozyskiwać najlepszych brytyjskich kolarzy młodego pokolenia spod flagi Union Jack.

Nie dziwi więc chęć pozyskania Toma Pidcocka, który oprócz swoich świetnych występów na szosie z sukcesami startuje, również w kolarstwie przełajowym. W tej dyscyplinie 21-latek był mistrzem świata juniorów i młodzieżowców, a w tym roku zdobył srebrny medal już w kategorii elity ustępując jedynie Mathieu van der Poelowi.

Zawodnika pochodzącego z Yorkshire będziemy mogli podziwiać już w najbliższą niedzielę w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn na mistrzostwach świata w Imoli.