fot. UAE-Team Emirates

Diego Ulissi (UAE Team Emiartes) wygrał pierwszy odcinek pięcioetapowego wyścigu Skoda-Tour de Luxembourg i został liderem klasyfikacji generalnej całej imprezy.

Pierwszy dzień ścigania w wyścigu rozpoczynał się i kończył w stolicy Wielkiego Księstwa Luksemburga. Kolarze mierzyli się dziś z krótkim dystansem wynoszącym 133-kilometry. Trasa była pagórkowata i finisz, również znajdował się na niewielkim wzniesieniu. Na starcie wyścigu Skoda-Tour de Luxembourg pojawiło się trzech Polaków. W barwach zespołu Lotto Soudal startował Tomasz Marczyński, w ekipie Arkéa-Samsic Łukasz Owsian, a w składzie Leopard Pro Cycling Szymon Rekita. 

Na czele wyścigu po starcie odjechała piątka zawodników w składzie: Tony Gallopin (AG2R La Mondiale), Sergio Roman Martín (Caja Rural – Seguros RGA), Axel Zingle (NIPPO DELKO One Provence), Franck Bonnamour (Team Arkéa Samsic) oraz Lukas Meiler (Team Vorarlberg Santic). Harcownicy na około 80-kilometrów przed metą utrzymywali różnicę trzech minut nad peletonem.

Gdy przewaga odjazdu zaczęła się zmniejszać ucieczka podzieliła się. Na czele pojawił się najbardziej znany kolarz ze wspomnianych wyżej uciekinierów Francuz Tony Gallopin. Zawodnik AG2R La Mondiale jeszcze na 10-kilometrów przed finałową kreską miał 20 sekund przewagi nad grupą zasadniczą. Niestety chwilę później 32-latek zakończył swoją akcję.

Raz za razem kontratakowali kolejni kolarze, jednak peleton był dziś bezlitosny dla atakujących zawodników. Do ostatecznych rozstrzygnięć doszło dopiero na końcowym podjeździe. Na atak zdecydował się Diego Ulissi (UAE Team Emirates). Włoch mimo peletonu, który prawie go dogonił triumfował na pierwszym etapie wyścigu. Za zawodnikiem UAE Team Emirates na drugim miejscu finiszował Belg Amaury Capiot (Sport Vlaanderen – Baloise). Lokatę na ostatnim stopniu podium uzupełnił Rumun Eduard-Michael Grosu (NIPPO DELKO One Provence).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments