fot. UCI

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym zbliżają się wielkimi krokami (24-27.09.2020), a kolejne reprezentacje rozpoczęły prezentowanie swoich składów na tę imprezę. Tym razem przyszedł czas na Duńczyków, w których zestawieniu brakuje mistrza globu, Madsa Pedersena.

Nie da się ukryć, że trasa wyścigu w Imoli na pewno nie będzie odpowiadała obecnemu czempionowi. Mimo to, w zdecydowanej większości przypadków, Mads Pedersen praktycznie na pewno znalazłby się w składzie swojej reprezentacji. Tym razem jednak miejsca dla niego zabrakło. Nie oznacza to jednak, że na pewno nie zobaczymy go we Włoszech. Zgodnie z przepisami, dla obrońcy tytułu zarezerwowane jest bowiem dodatkowe miejsce na liście startowej, a co za tym idzie, sytuacja może się jeszcze zmienić.

Przechodząc do podstawowego zestawienia Duńczyków, ich liderem z pewnością będzie zawsze groźny Jakob Fuglsang. Jego swoistym zastępcą będzie z kolei Michael Valgren, który jednak nie ma póki co najlepszego sezonu. Jeśli natomiast o mistrzostwie zadecyduje finisz z ograniczonego peletonu, wówczas do głosu dojdzie Magnus Cort.

Jeśli chodzi o pomocników, będzie ich pięciu. Mowa o Christopherze Jullu-Jensenie, Mikkelu Honore, Casperze Pedersenie, Nicklasie Egu oraz Jonasie Gregaardzie.

Skład Danii na MŚ w Imoli: Jakob Fuglsang, Michael Valgren, Magnus Cort, Christopher Jull-Jensen, Mikkel Honore, Casper Pedersen, Nicklas Eg, Jonas Gregaard.