Fot. Młoda Photography

Trzeci etap tegorocznej edycji Międzynarodowego Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków ponownie zakończył się sprintem z dużej grupy. Tym razem najlepszy okazał się w nim Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), który wczoraj finiszował na drugiej pozycji. Kolejne miejsca na etapowym podium przypadły Syverowi Waerstedowi (Uno-X Pro Cycling Team) i Jarne van de Paarowi (Lotto Soudal u23).

Na trasie przedostatniego etapu Międzynarodowego Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków znalazły się dwa kategoryzowane podjazdy – pod Pewelkę (2,5km; 3,7%) i Kocierz (3km; 7,3%). Niestety, szczyt ostatniego z nich znajdował się na 80 kilometrów do mety, więc nie miały one większego wpływu na przebieg rywalizacji. Etap kończył się trzema lekko pofałdowanymi pętlami w Jaworznie.

fot. procyclingstats.com

Kolarze rozpoczęli trzeci etap “Solidarki” od 33-kilometrowej pętli w okolicach Suchej Beskidzkiej. Na okrążeniu od peletonu oderwało się 19. zawodników, którzy walczyli o punkty na pierwszym lotnym finiszu. Zwyciężył w nim Jason van Dalen (Metec – THK) przed Rubenem Apersem (Lotto Soudal u23) i Maciejem Paterskim (Wibatech Merx 7R). Na podjeździe pod Pewelkę ucieczka została zneutralizowana. Z peletonu zaatakowała wtedy czwórka kolarzy – Rok Korosec (Ljubljana Gusto Santic), Torstein Traeen (Uno-X Pro Cycling Team), Mateusz Grabis (Voster ATS Team) i Steven Pattyn (Lotto Soudal u23), którzy w takiej też kolejności finiszowali na górskiej premii.

Po wspinaczce pod Pewełkę, z przodu po raz kolejny utworzył się odjazd składający się z 19. zawodników i osiągnął około 2-minutową przewagę nad peletonem. Na podjeździe pod Kocierz od czołowej grupy oderwali się Mateusz Grabis, Torstein Traeen, Daniel Turek (Israel Cycling Academy) i Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski Cycling Team). Kilkadziesiąt minut później uciekinierów dogoniła grupka pościgowa i przed peletonem mieliśmy osiemnastu kolarzy.

Głównie za sprawą pracy ekipy CCC Development Team, której barwy reprezentuje lider wyścigu, 20 kilometrów przed metą w Jaworznie uciekinierzy zostali wchłonięci przez peleton. Pomimo licznych prób oderwania się od głównej grupy, doszło do masowego sprintu, w którym najszybszy był jadący w koszulce lidera Stanisław Aniołkowski, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem wyścigu. Na dalszych miejscach uplasowali się Syver Waersted (Uno-X Pro Cycling Team) i Jarne van de Paar (Lotto Soudal u23).

1 ANIOŁKOWSKI Stanisław CCC Development Team 7 5 3:34:13
2 WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team 3 2 ,,
3 VAN DE PAAR Jarne Lotto – Soudal U23 1 1 ,,
4 EINHORN Itamar Israel Cycling Academy ,,
5 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
6 VAN BOKHOVEN Ramon Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
7 BABOR Daniel Tufo – Pardus Prostějov ,,
8 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski ,,
9 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
10 BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy ,,
11 BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg ,,
12 RUBENIS Pauls Tartu 2024 – Balticchaincycling.com ,,
13 PIETRULA Nicolas Dukla Praha ,,
14 VANHOOF Ward Lotto – Soudal U23 ,,
15 VAN DALEN Jason Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
16 SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R ,,
17 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik ,,
18 APERS Ruben Lotto – Soudal U23 ,,
19 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik ,,
20 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Pro Cycling Team ,,
21 KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic ,,
22 GRUBER Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín ,,
23 KULSET Kristian Uno-X Pro Cycling Team ,,
24 VAN GESTEL Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
25 VAN WIJK Oscar Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
26 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team ,,
27 STÖHR Jan AC Sparta Praha ,,
28 JUNTUNEN Antti-Jussi Tartu 2024 – Balticchaincycling.com ,,
29 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik ,,
30 ZETZSCHE Theo LKT Team Brandenburg ,,
31 RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski ,,
32 MARSMAN Tim Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
33 HOHMANN Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
34 VAN EETVELT Lennert Lotto – Soudal U23 ,,
35 BUDZINSKI Marcin Wibatech Merx 7R ,,
36 FIALA Petr AC Sparta Praha ,,
37 TRACZ Szymon CCC Development Team ,,
38 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R ,,
39 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
40 FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
41 PROC Bartlomiej Poland ,,
42 LINDNER Tom P&S Metalltechnik ,,
43 MARIT Arne Lotto – Soudal U23 ,,
44 OTTEMA Rick Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
45 TYRPEKL Karel Tufo – Pardus Prostějov ,,
46 WALLINDER Wincent Memil – CCN Pro Cycling ,,
47 PELTONEN Ukko Iisakki Tartu 2024 – Balticchaincycling.com ,,
48 BROŻYNA Piotr Voster ATS Team ,,
49 PATTYN Steven Lotto – Soudal U23 ,,
50 HONKISZ Adrian Poland ,,
51 PERRY Ben Israel Cycling Academy ,,
52 POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
53 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
54 VAN DER TUUK Danny Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
55 TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team ,,
56 SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic ,,
57 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team ,,
58 RUDYS Paul LKT Team Brandenburg ,,
59 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
60 GAJDULA Marek Topforex Lapierre Pro Cycling Team ,,
61 BARTA Tomas Tufo – Pardus Prostějov ,,
62 PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic ,,
63 GATHEMANN Albert LKT Team Brandenburg ,,
64 GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic ,,
65 ISTLSTEKKER Zsolt Epronex – BSS Oil Team ,,
66 ŘEHA Filip Tufo – Pardus Prostějov 0:18
67 VONEŠ Jan Dukla Praha ,,
68 PYLYPCHUK Vitalii Tc Chrobry Scott Glogow ,,
69 OELKE Tim P&S Metalltechnik ,,
70 KALOJÍROS Tomáš AC Sparta Praha ,,
71 KRIJNSEN Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
72 VELING Quinten Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
73 BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R ,,
74 DAVIDZON Lahav Israel Cycling Academy ,,
75 BLASKO Matej Topforex Lapierre Pro Cycling Team ,,
76 VOLTR Martin Dukla Praha ,,
77 KLOC Dawid Poland 0:26
78 SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team 0:33
79 OROS Samuel TJ Slávia ŠG Trenčín 0:52
80 BOELE Niels Wielerploeg Groot Amsterdam 1:16
81 DOMIN Krzysztof Poland 1:19
82 WEBER Philip LKT Team Brandenburg 1:23
83 PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy 1:26
84 HOPPEZAK Vincent Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
85 KRAUS Jan Dukla Praha 1:58
86 ANSONS Kristers Tartu 2024 – Balticchaincycling.com ,,
87 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 2:59
88 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R ,,
89 MAŁKOWSKI Artur Poland ,,
90 GÖNCZY Gergő Epronex – BSS Oil Team ,,
91 TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg 3:10
92 HONSA František Topforex Lapierre Pro Cycling Team 3:37
93 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski 4:02
94 RYBA Jan AC Sparta Praha 5:58
95 JÄGELER Robert P&S Metalltechnik ,,
96 NOTA Stefan Slovakia 10:58
97 KRAMARCIK Pavol Slovakia ,,
98 JANOŠ Matyáš Dukla Praha ,,
99 WALLINDER Willhelm Memil – CCN Pro Cycling ,,
100 CHREN Martin Slovakia ,,
101 LOVASSY Krisztián Epronex – BSS Oil Team ,,
102 HNIK Jakub Tufo – Pardus Prostějov ,,
103 HETFLEIS Petr Topforex Lapierre Pro Cycling Team ,,
104 KAŠPAR Jan Dukla Praha ,,
105 GIERACKI Patryk Tc Chrobry Scott Glogow ,,
106 MALOVEC Ľuboš Slovakia ,,
107 FIJAK Jan LZS Region Mazowsze ,,
108 MIAZGA Jan LZS Region Mazowsze ,,
109 STÖHR Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín ,,
110 STOČEK Bruno Tufo – Pardus Prostějov ,,
111 GAVENDA Miroslav TJ Slávia ŠG Trenčín ,,
112 MIERZYNSKI Piotr Tc Chrobry Scott Glogow ,,
113 LAJCHA Juraj TJ Slávia ŠG Trenčín ,,
114 ZAREBSKI Marcin Tc Chrobry Scott Glogow ,,
115 MANOWSKI Mateusz LZS Region Mazowsze ,,
116 KISS Gergely Epronex – BSS Oil Team 12:58
117 GAVENDA Martin Slovakia 13:58
118 GAŁKA Michał CCC Development Team ,,
119 PARMA Krzysztof Voster ATS Team 15:07
120 WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team ,,
121 SOLYMOSI Marton Epronex – BSS Oil Team ,,
122 GRZENKOWICZ Nikodem Poland ,,
DNF WENGLORZ Michal –
DNF BANIAR Matús ,,
DNF PUSTULA Michal AC Sparta Praha ,,
DNF LISKA Andrej ,,
DNF ERIKSSON Christoffer Memil – CCN Pro Cycling ,,
DNF LIVINTSEV Anton Tartu 2024 – Balticchaincycling.com ,,
DNF GUSTAFSSON Elias ,,
DNF RAJTAK Mateusz ,,
DNF KOHOUT Martin Topforex Lapierre Pro Cycling Team ,,

Klasyfikacja Generalna

1 1 – ANIOŁKOWSKI Stanisław CCC Development Team 1 11:31:53
2 4 ▲2 WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team 0:09
3 2 ▼1 EINHORN Itamar Israel Cycling Academy 0:10
4 6 ▲2 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 0:14
5 11 ▲6 RESELL Erik Nordsaeter Uno-X Pro Cycling Team ,,
6 3 ▼3 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R ,,
7 10 ▲3 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski 0:15
8 5 ▼3 KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic ,,
9 16 ▲7 VAN DALEN Jason Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:17
10 22 ▲12 APERS Ruben Lotto – Soudal U23 ,,
11 7 ▼4 TRACZ Szymon CCC Development Team ,,
12 8 ▼4 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
13 9 ▼4 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik 0:18
14 13 ▼1 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik 0:19
15 12 ▼3 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
16 14 ▼2 TUREK Daniel Israel Cycling Academy ,,
17 15 ▼2 RUBENIS Pauls Tartu 2024 – Balticchaincycling.com 0:20
18 17 ▼1 VAN WIJK Oscar Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
19 21 ▲2 VANHOOF Ward Lotto – Soudal U23 ,,
20 20 – SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R ,,
21 19 ▼2 FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
22 23 ▲1 HOHMANN Lars Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
23 28 ▲5 GRUBER Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín ,,
24 24 – FIALA Petr AC Sparta Praha ,,
25 26 ▲1 JUNTUNEN Antti-Jussi Tartu 2024 – Balticchaincycling.com ,,
26 18 ▼8 RUDYS Paul LKT Team Brandenburg ,,
27 30 ▲3 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team ,,
28 25 ▼3 WALLINDER Wincent Memil – CCN Pro Cycling ,,
29 31 ▲2 MARSMAN Tim Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
30 39 ▲9 KULSET Kristian Uno-X Pro Cycling Team ,,
31 27 ▼4 TYRPEKL Karel Tufo – Pardus Prostějov ,,
32 35 ▲3 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik ,,
33 33 – RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski ,,
34 29 ▼5 OTTEMA Rick Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
35 36 ▲1 VAN EETVELT Lennert Lotto – Soudal U23 ,,
36 32 ▼4 LINDNER Tom P&S Metalltechnik ,,
37 34 ▼3 BROŻYNA Piotr Voster ATS Team ,,
38 37 ▼1 PATTYN Steven Lotto – Soudal U23 ,,
39 38 ▼1 POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
40 46 ▲6 BUDZINSKI Marcin Wibatech Merx 7R ,,
41 41 – TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team ,,
42 40 ▼2 GAJDULA Marek Topforex Lapierre Pro Cycling Team ,,
43 43 – STACHOWIAK Adam Voster ATS Team ,,
44 44 – VAN DER TUUK Danny Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,
45 45 – SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic ,,
46 48 ▲2 PERRY Ben Israel Cycling Academy ,,
47 47 – PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic ,,
48 49 ▲1 BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R 2:24
49 50 ▲1 GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic 3:35
50 52 ▲2 VAN GESTEL Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam 3:37
51 54 ▲3 VAN DE PAAR Jarne Lotto – Soudal U23 3:49
52 53 ▲1 MARIT Arne Lotto – Soudal U23 3:51
53 51 ▼2 KRIJNSEN Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam 3:55
54 55 ▲1 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski 3:57
55 56 ▲1 PIETRULA Nicolas Dukla Praha ,,
56 59 ▲3 BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy ,,
57 57 – STÖHR Jan AC Sparta Praha ,,
58 60 ▲2 PELTONEN Ukko Iisakki Tartu 2024 – Balticchaincycling.com ,,
59 58 ▼1 ISTLSTEKKER Zsolt Epronex – BSS Oil Team ,,
60 61 ▲1 GATHEMANN Albert LKT Team Brandenburg ,,
61 42 ▼19 HONSA František Topforex Lapierre Pro Cycling Team ,,
62 63 ▲1 ŘEHA Filip Tufo – Pardus Prostějov 4:15
63 65 ▲2 KALOJÍROS Tomáš AC Sparta Praha ,,
64 67 ▲3 OELKE Tim P&S Metalltechnik 4:52
65 70 ▲5 SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team 6:41
66 72 ▲6 BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg 6:56
67 64 ▼3 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R ,,
68 71 ▲3 ZETZSCHE Theo LKT Team Brandenburg 6:57
69 76 ▲7 PROC Bartlomiej Poland 7:14
70 74 ▲4 PYLYPCHUK Vitalii Tc Chrobry Scott Glogow 7:32
71 73 ▲2 BOELE Niels Wielerploeg Groot Amsterdam 8:30
72 77 ▲5 OROS Samuel TJ Slávia ŠG Trenčín 9:25
73 79 ▲6 BLASKO Matej Topforex Lapierre Pro Cycling Team 9:49
74 78 ▲4 PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy 10:25
75 83 ▲8 WEBER Philip LKT Team Brandenburg 10:54
76 84 ▲8 KRAUS Jan Dukla Praha 11:29
77 88 ▲11 ANSONS Kristers Tartu 2024 – Balticchaincycling.com ,,
78 85 ▲7 TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg 12:41
79 96 ▲17 BARTA Tomas Tufo – Pardus Prostějov 14:07
80 95 ▲15 VOLTR Martin Dukla Praha 14:25
81 99 ▲18 DAVIDZON Lahav Israel Cycling Academy ,,
82 90 ▲8 GÖNCZY Gergő Epronex – BSS Oil Team 14:32
83 62 ▼21 MALOVEC Ľuboš Slovakia 14:55
84 66 ▼18 HNIK Jakub Tufo – Pardus Prostějov ,,
85 89 ▲4 RYBA Jan AC Sparta Praha 15:29
86 104 ▲18 VAN BOKHOVEN Ramon Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 16:24
87 105 ▲18 BABOR Daniel Tufo – Pardus Prostějov ,,
88 108 ▲20 HONKISZ Adrian Poland ,,
89 100 ▲11 VONEŠ Jan Dukla Praha 16:42
90 111 ▲21 VELING Quinten Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
91 69 ▼22 MIAZGA Jan LZS Region Mazowsze 16:52
92 92 – MAŁKOWSKI Artur Poland 17:06
93 112 ▲19 DOMIN Krzysztof Poland 17:43
94 75 ▼19 NOTA Stefan Slovakia 18:12
95 109 ▲14 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 19:23
96 80 ▼16 GIERACKI Patryk Tc Chrobry Scott Glogow 20:29
97 81 ▼16 STOČEK Bruno Tufo – Pardus Prostějov ,,
98 86 ▼12 STÖHR Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín ,,
99 87 ▼12 ZAREBSKI Marcin Tc Chrobry Scott Glogow ,,
100 114 ▲14 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski 20:36
101 68 ▼33 WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team 21:01
102 113 ▲11 JÄGELER Robert P&S Metalltechnik 22:22
103 91 ▼12 LAJCHA Juraj TJ Slávia ŠG Trenčín 22:48
104 82 ▼22 GAŁKA Michał CCC Development Team 23:29
105 94 ▼11 WALLINDER Willhelm Memil – CCN Pro Cycling 25:05
106 97 ▼9 FIJAK Jan LZS Region Mazowsze ,,
107 101 ▼6 JANOŠ Matyáš Dukla Praha 27:22
108 102 ▼6 KAŠPAR Jan Dukla Praha ,,
109 107 ▼2 LOVASSY Krisztián Epronex – BSS Oil Team ,,
110 103 ▼7 MIERZYNSKI Piotr Tc Chrobry Scott Glogow ,,
111 110 ▼1 HETFLEIS Petr Topforex Lapierre Pro Cycling Team ,,
112 119 ▲7 KLOC Dawid Poland 27:50
113 121 ▲8 HOPPEZAK Vincent Wielerploeg Groot Amsterdam 30:38
114 106 ▼8 SOLYMOSI Marton Epronex – BSS Oil Team 31:31
115 116 ▲1 MANOWSKI Mateusz LZS Region Mazowsze 37:41
116 118 ▲2 CHREN Martin Slovakia 38:22
117 117 – GRZENKOWICZ Nikodem Poland 42:31
118 122 ▲4 KISS Gergely Epronex – BSS Oil Team 43:12
119 125 ▲6 GAVENDA Miroslav TJ Slávia ŠG Trenčín 43:48
120 126 ▲6 GAVENDA Martin Slovakia 46:48
121 124 ▲3 PARMA Krzysztof Voster ATS Team 47:57
122 131 ▲9 KRAMARCIK Pavol Slovakia 48:16