Szwajcar Patrick Schelling reprezentujący od tego sezonu barwy zespołu Israel Start-Up Nation został ukarany czteromiesięcznym okresem zakazu startów za niezamierzone naruszenie przepisów antydopingowych.

W sprawie 30-letniego zawodnika oświadczenie prasowe wydała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Patrick Schelling został ukarany czteromiesięcznym okresem zakazu startów za niezamierzone naruszenie przepisów antydopingowych. Sprawa dotyczy niekorzystnego wyniku analizy (AAF) wykrytej terbutaliny w próbce pobranej w dniu 24 lutego 2020 roku. Zgodnie ze Światowym Kodeksem Antydopingowym (WADC) i Przepisami Antydopingowymi UCI (UCI ADR) okres dyskwalifikacji rozpoczął się 18 maja 2020 roku i obowiązuje do 17 września 2020 roku. Ponadto wyniki zawodnika uzyskane w wyścigu Tour of Rwanda 2020 zostały anulowane

– czytamy w oświadczeniu.

Terbutalina jest to substancja zabroniona przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) wykorzystywana w lekach wziewnych na astmę oskrzelową i przewlekłą. Władze zespołu z Izraela nie wiedziały, o tym, że ich kolarz stosował podczas wyścigu w Rwandzie tą substancję. Na komentarz w tej sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych drużyny Israel Start-Up Nation zdecydował się sam winowajca zamieszania Patrick Schelling.

Od czasów dzieciństwa cierpię na astmę. Używanie niedozwolonego leku wziewnego na astmę było moim niezamierzonym błędem i chciałbym przeprosić władze, zespół i całą kolarską rodzinę. Nigdy moim zamiarem nie było to, aby szkodzić wizerunkowi kolarstwa. Żałuję tego i biorę pełną odpowiedzialność za swój błąd

– napisał Szwajcar.

Zespół Israel Start-Up Nation zapewnił, także że zrobi wszystko, aby tego typu sytuacja już nigdy więcej się nie powtórzyła. Natomiast Patrick Schelling może mówić o dużym szczęściu, że lwia część jego kary przypadła na okres, gdy z powodu pandemii koronawirusa nie odbywały się żadne wyścigi. Schelling będzie mógł powrócić do rywalizacji w kolarskim peletonie już za tydzień.

Poprzedni artykułMenedżer Jakobsena i Groenewegena: „W tej sytuacji są tylko przegrani”
Następny artykułTirreno-Adriatico 2020: Yates zwycięski! Świetny Majka na trzecim miejscu!
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments