fot. A.S.O./Pauline Ballet

Mistrz Irlandii Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step) wygrywa wietrzny dziesiąty etap tegorocznego wyścigu Tour de France. Liderem klasyfikacji generalnej “Wielkiej Pętli” pozostał Słoweniec Primož Roglič (Jumbo-Visma).

Po dwóch trudnych odcinkach w Pirenejach i dniu przerwy pod znakiem testów na COVID-19 kolarzy w teorii czekał łatwy i płaski, jak stół etap. Nic bardziej mylnego. 168-kilometrowy odcinek pomiędzy wyspami Ile d’Oleron i Île de Ré znajdującymi się na zachodnim wybrzeżu Francji nad Oceanem Atlantyckim zapowiadał, że może to być wietrzny i nerwowy etap w szczególności dla kolarzy walczących w klasyfikacji generalnej.

Tuż po starcie na odjazd zdecydowała się, jedynie dwójka rosłych Szwajcarów. Michael Schär (CCC Team) oraz Stefan Küng (Groupama-FDJ) szybko odjechali od peletonu, któremu odpowiadał ten rodzaj, niewielkiej ucieczki. Od początku tempo na dzisiejszym odcinku było naprawdę imponujące. Dzięki sprzyjającemu wiatru dwójka jadąca na czele podczas pierwszej godziny ścigania przejechała aż 49,3-kilometra. Peleton nie pozwalał Szwajcarom na zbudowanie dużej przewagi i w tym momencie wyścigu różnica pomiędzy grupami wynosiła około minuty.

Na 100-kilometrów przed finiszem boczny wiatr chciała wykorzystać ekipa Deceuninck-Quick-Step, dzięki czemu doszło do porwania peletonu. Michael Schär oraz Stefan Küng zostali już doścignięci i peleton podzielił się na kilka grup. Wtedy też doszło w czołówce do kraksy, w której leżeli między innymi: Robert Gesink (Jumbo-Visma), Nicolas Roche (Team Sunweb), Alessandro De Marchi (CCC Team) i Sam Bewley (Mitchelton-Scott), który musiał wycofać się z wyścigu.

Parę kilometrów dalej belgijska ekipa zrezygnowała z dyktowania tempa i następnie wszystko się zjechało. 64-kilometry przed metą doszło do kolejnej poważnej kraksy “na wysepce” przy zakręcie. Zamieszani w nią byli między innymi dwaj zawodnicy znajdujący się na wysokich miejscach w klasyfikacji generalnej: Guillame Martin (Cofidis) oraz Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Przy pomocy swoich zespołów dwaj liderzy po pewnym czasie dołączyli do grupy zasadniczej. W tej samej kraksie ucierpiał francuski sprinter Bryan Coquard (B&B Hotels).

Następnie ważnym wydarzeniem na dzisiejszym odcinku był lotny sprint, na którym za pierwsze miejsce było do zgarnięcia 20 punktów. Sprinterzy stoczyli walkę, którą wygrał Matteo Trentin (CCC Team). Drugi był lider klasyfikacji punktowej Peter Sagan (BORA – hansgrohe), a trzeci był Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step).

19-kilometrów przed metą, gdy zmienił się kierunek jazdy boczny wiatr starała się wykorzystać drużyna INEOS Grenadiers z Michałem Kwiatkowskim na czele. Peleton się porwał i po raz kolejny dziś doszło do kraksy, w której ucierpiał Jonas Koch z CCC Team.

Z tyłu zostali między innymi: Alejandro Valverde (Movistar Team) oraz Miguel Angel Lopez (Astana). Na szczęście dla wspomnianej dwójki koledzy “Supermana” doprowadzili Kolumbijczyka i Hiszpana do grupy liderów.

O zwycięstwie etapowym zadecydował masowy sprint. Najszybszy na dzisiejszym odcinku okazał się świetnie rozprowadzony przez kolarzy “Watahy” Sam Bennett. Na drugiej lokacie na podium zafiniszował Australijczyk Caleb Ewan. Trzecie miejsce zajął dotychczasowy lider klasyfikacji punktowej Peter Sagan (BORA – hansgrohe).

Wyniki dziesiątego etapu Tour de France 2020:

1 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep 03:35:22
2 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
4 Elia Viviani (Ita) Cofidis
5 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
6 André Greipel (Ger) Israel Start-Up Nation
7 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
8 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
9 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
10 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
11 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep
12 Matteo Trentin (Ita) CCC Team
13 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation
14 Clement Venturini (Fra) AG2R la Mondiale
15 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
16 José Rojas (Spa) Movistar Team
17 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
18 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
19 Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling
20 Oliver Naesen (Bel) AG2R la Mondiale
21 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
22 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
23 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling
24 Kevin Reza (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
25 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates
26 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
27 Mikael Cherel (Fra) AG2R la Mondiale
28 Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma
29 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
30 Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling
31 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
32 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
33 Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling
34 Romain Bardet (Fra) AG2R la Mondiale
35 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels-Vital Concept
36 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren
37 Wout van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma
38 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers
39 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers
40 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb
41 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren
42 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
43 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep
44 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
45 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
46 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling
47 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
48 Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren
49 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
50 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
51 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
52 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation
53 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
54 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
55 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
56 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
57 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
58 Marc Soler (Spa) Movistar Team
59 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
60 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers
61 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
62 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
63 Simone Consonni (Ita) Cofidis
64 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
65 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
66 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
67 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 00:00:24
68 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 00:00:26
69 Michael Gogl (Aut) NTT Pro Cycling 00:00:26
70 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 00:00:32
71 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma 00:00:46
72 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 00:00:46
73 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 00:00:46
74 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 00:00:46
75 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 00:00:46
76 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 00:00:46
77 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-Quickstep 00:00:46
78 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren 00:00:49
79 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 00:01:08
80 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 00:01:08
81 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb 00:01:13
82 Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling 00:01:13
83 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 00:01:20
84 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 00:05:25
85 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:05:25
86 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep 00:05:25
87 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 00:05:25
88 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie 00:05:25
89 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 00:05:25
90 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 00:05:25
91 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 00:05:25
92 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-Quickstep 00:05:25
93 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 00:05:25
94 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 00:05:25
95 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain McLaren 00:05:25
96 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 00:05:25
97 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale 00:05:25
98 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 00:05:25
99 Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling 00:05:25
100 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation 00:05:25
101 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 00:05:25
102 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 00:05:25
103 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 00:05:25
104 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 00:05:25
105 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 00:05:25
106 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 00:05:25
107 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 00:05:25
108 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis 00:05:25
109 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 00:05:25
110 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 00:05:25
111 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 00:05:25
112 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 00:05:25
113 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 00:05:25
114 Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation 00:05:25
115 Michael Schär (Swi) CCC Team 00:05:25
116 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling 00:05:25
117 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 00:05:25
118 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team 00:05:25
119 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team 00:05:25
120 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 00:05:25
121 Marco Haller (Aut) Bahrain McLaren 00:05:25
122 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 00:05:25
123 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 00:05:25
124 Simon Geschke (Ger) CCC Team 00:05:25
125 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:05:25
126 Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale 00:05:25
127 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 00:05:25
128 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 00:05:25
129 Pierre Latour (Fra) AG2R la Mondiale 00:05:25
130 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 00:05:25
131 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:05:25
132 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Pro Cycling 00:05:25
133 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling 00:05:25
134 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R la Mondiale 00:05:25
135 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 00:05:25
136 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:05:25
137 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 00:05:25
138 Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling 00:05:25
139 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:05:25
140 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 00:05:25
141 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-Quickstep 00:05:25
142 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team 00:05:25
143 Jan Hirt (Cze) CCC Team 00:05:25
144 Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren 00:05:25
145 Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 00:05:25
146 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 00:05:25
147 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team 00:05:25
148 Ion Izaguirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:05:25
149 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 00:05:25
150 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 00:05:25
151 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott 00:05:25
152 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 00:05:38
153 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation 00:07:52
154 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 00:07:52
155 David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates 00:10:08
156 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 00:10:52
157 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:10:52
158 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 00:10:52
159 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 00:10:52
160 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep 00:10:52
161 Jonas Koch (Ger) CCC Team 00:10:52
162 Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling 00:12:15
163 Jerome Cousin (Fra) Total Direct Energie 00:14:34
164 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 00:16:44
DNF Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
DNS Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling

Klasyfikacja generalna:

1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 42:15:23
2 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 00:00:21
3 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 00:00:28
4 Romain Bardet (Fra) AG2R la Mondiale 00:00:30
5 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 00:00:32
6 Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling 00:00:32
7 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 00:00:44
8 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 00:01:02
9 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 00:01:15
10 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren 00:01:42
11 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo 00:01:53
12 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 00:02:02
13 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 00:02:31
14 Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma 00:03:22
15 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 00:03:42
16 Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren 00:03:42
17 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:03:43
18 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling 00:06:08
19 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:11:10
20 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 00:12:13
21 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:20:46
22 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 00:23:51
23 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 00:30:41
24 Mikael Cherel (Fra) AG2R la Mondiale 00:31:25
25 Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling 00:32:19
26 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 00:33:57
27 Ion Izaguirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:34:16
28 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 00:36:01
29 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:36:04
30 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren 00:38:47
31 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 00:39:05
32 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team 00:39:18
33 Marc Soler (Spa) Movistar Team 00:40:38
34 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 00:42:44
35 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team 00:45:23
36 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 00:46:15
37 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 00:46:26
38 Wout van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma 00:47:50
39 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Pro Cycling 00:51:10
40 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 00:51:13
41 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep 00:52:09
42 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 00:52:12
43 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 00:52:41
44 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale 00:52:50
45 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 00:53:43
46 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 00:53:57
47 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 00:54:18
48 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 00:56:05
49 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott 00:57:01
50 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 00:58:03
51 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-Quickstep 00:59:13
52 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 00:59:27
53 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 01:03:51
54 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb 01:04:10
55 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 01:04:29
56 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 01:04:50
57 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 01:06:42
58 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling 01:06:49
59 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 01:07:03
60 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 01:07:23
61 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 01:07:35
62 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 01:09:08
63 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 01:11:12
64 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 01:11:13
65 Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 01:11:52
66 Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation 01:13:04
67 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 01:15:24
68 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 01:15:29
69 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 01:16:15
70 José Rojas (Spa) Movistar Team 01:17:11
71 Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling 01:20:21
72 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 01:20:43
73 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 01:25:03
74 Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling 01:25:05
75 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 01:25:29
76 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 01:27:03
77 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 01:27:21
78 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 01:28:39
79 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 01:32:56
80 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team 01:34:38
81 Simon Geschke (Ger) CCC Team 01:35:05
82 Pierre Latour (Fra) AG2R la Mondiale 01:35:14
83 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-Quickstep 01:37:54
84 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation 01:39:16
85 Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale 01:39:31
86 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 01:39:31
87 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 01:39:37
88 Michael Schär (Swi) CCC Team 01:40:14
89 Oliver Naesen (Bel) AG2R la Mondiale 01:41:19
90 Jan Hirt (Cze) CCC Team 01:46:18
91 Clement Venturini (Fra) AG2R la Mondiale 01:49:12
92 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 01:49:34
93 Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling 01:50:56
94 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 01:51:27
95 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 01:51:47
96 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 01:53:29
97 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain McLaren 01:54:12
98 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 01:54:16
99 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren 01:54:21
100 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 01:55:44
101 Michael Gogl (Aut) NTT Pro Cycling 01:55:56
102 Matteo Trentin (Ita) CCC Team 01:56:03
103 Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling 02:00:38
104 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 02:01:35
105 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 02:01:56
106 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team 02:03:23
107 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 02:03:57
108 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 02:04:51
109 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 02:05:40
110 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 02:07:45
111 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 02:08:07
112 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 02:09:40
113 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-Quickstep 02:09:44
114 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 02:09:58
115 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 02:10:02
116 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 02:10:18
117 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 02:10:30
118 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling 02:10:41
119 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 02:10:46
120 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 02:10:48
121 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis 02:11:36
122 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 02:13:41
123 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep 02:13:59
124 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 02:14:10
125 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 02:14:18
126 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation 02:14:32
127 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 02:15:24
128 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R la Mondiale 02:15:55
129 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep 02:15:58
130 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 02:16:07
131 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma 02:16:24
132 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb 02:17:42
133 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep 02:20:32
134 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 02:23:02
135 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 02:24:17
136 Jonas Koch (Ger) CCC Team 02:24:41
137 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 02:24:43
138 Elia Viviani (Ita) Cofidis 02:26:19
139 Kevin Reza (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 02:28:04
140 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 02:28:13
141 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling 02:28:28
142 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep 02:29:04
143 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 02:29:21
144 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 02:29:31
145 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels-Vital Concept 02:29:39
146 David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates 02:29:47
147 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 02:30:27
148 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie 02:30:29
149 Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling 02:30:33
150 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 02:30:42
151 Simone Consonni (Ita) Cofidis 02:30:48
152 André Greipel (Ger) Israel Start-Up Nation 02:32:09
153 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 02:33:20
154 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 02:34:56
155 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 02:35:12
156 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 02:35:42
157 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 02:36:03
158 Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren 02:36:19
159 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 02:37:18
160 Marco Haller (Aut) Bahrain McLaren 02:37:55
161 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 02:39:28
162 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 02:39:54
163 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 02:47:02
164 Jerome Cousin (Fra) Total Direct Energie 02:53:50
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments