fot. ASO / Thomas Colpaert

Dyrektor wyścigu Tour de France Christian Prudhomme otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w jego organizmie. Francuz opuści kolumnę „Wielkiej Pętli” przynajmniej na najbliższe siedem dni.

Christian Prudhomme przeszedł test typu PCR, tak jak wszyscy zaangażowani w organizację i przebieg wyścigu podczas dnia przerwy w poniedziałek. Według informacji przekazywanych przez francuskie media, między innymi L’Équipe dyrektor wyścigu miał o wyniku badania dowiedzieć się dziś tuż przed startem dzisiejszego etapu. Na co najmniej najbliższy tydzień na stanowisku zastąpi go François Lemarchand. Prudhomme natomiast zostanie odizolowany i będzie musiał przejść obowiązkową kwarantannę.

Pomimo tych zdarzeń karawana jedzie dalej. Wszyscy kolarze pozostający w kolumnie wyścigu ruszą niebawem do 10. etapu Tour de France. Żaden z zawodników nie jest zakażony COVID-19.

Niestety mamy 5 pozytywnych przypadków wykrycia koronawirusa wśród innych osób w kolumnie wyścigu, o czym poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) w specjalnym oświadczeniu prasowym.

Żaden z kolarzy nie uzyskał pozytywnego wyniku na obecność COVID-19, ani nie miał kontaktu wymagającego przebycia kwarantanny.
Po jednym z pracowników obsługi drużyn: Team Cofidis, AG2R La Mondiale, INEOS Grenadiers i Mitchelton-Scott miało pozytywne wyniki testu i opuścili oni „bańkę” wyścigu.
Jedna z osób z obsługi technicznej, także uzyskała pozytywny wynik testu i opuściła wyścig

– czytamy w oświadczeniu.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments