fot. Paris-Nice

Choć ekipa Total Direct Energie ściga się właśnie w Tour de France, jej włodarze nie próżnują i kompletują skład na sezon 2021. Wczoraj umowę z francuskim teamem przedłużył Niccolo Bonifazio.

Doświadczony mimo młodego wieku Włoch to bardzo ważna część ekipy Jeana-Rene Bernadeau. Od momentu dołączenia do projektu w sezonie 2019, udało mu się odnieść co najmniej kilka solidnych sukcesów, które na tle kolegów z zespołu wyglądały co najmniej bardzo dobrze. Można do nich zaliczyć m.in. wygrany etap Paryż – Nicea, pierwsze miejsce w generalce La Tropicale Amissa Bongo czy też etapowy triumf w Saudi Tour.

Jestem tu drugi sezon i wiem, że to odpowiednie miejsce dla mnie. Dziś już mogę być pewny, że będę częścią zespołu przez kolejne 2 lata. W Total Direct Energie w końcu czuję, że ktoś o mnie dba, dzięki czemu czuję się dużo pewniej. Jednocześnie chciałbym podziękować zarówno drużynie, jak i sponsorom za zaufanie, jakim mnie darzą

– powiedział Bonifazio.

Obecnie 26-letni zawodnik ściga się w Tour de France, gdzie jego celem jest zarówno etapowy triumf, jak i wysokie miejsce w klasyfikacji punktowej. Do tej pory najbliżej pierwszego z celów był w Sisteron, gdzie etap ukończył na 10. miejscu.