fot. CCC Team/Twitter

Jakub Mareczko, tak jak wczoraj wygrał kolejny odcinek wyścigu Tour de Hongrie (2.1). Nowym liderem w klasyfikacji generalnej wyścigu został Kaden Groves (Mitchelton-Scott).

Trzeci dzień ścigania na Węgrzech przyniósł kolarzom 181-kilometrów płaskiego etapu. Przypomnijmy, że na wczorajszym etapie triumf odniósł Jakub Mareczko (CCC Team).

Po starcie uformowała się pięcioosobowa ucieczka, którą stworzyli: Riccardo Verza (Kometa Xstra), Lennard Hofstede (Jumbo-Visma), Kristian Kulset (Uno-X Pro Cycling Team), Emiel Planckaert (Sport Vlaanderen – Baloise) oraz Maximilian Kuen (Vorarlberg). Harcownicy szybko wypracowali sobie przewagę nad peletonem wynoszącą około sześciu minut po 45-kilometrach rywalizacji. Na 80-kilometrów przed metą różnica między grupą zasadniczą, a harcownikami spadła do czterech minut.

Peleton prowadzony był przez zespoły: CCC Team, Trek-Segafredo oraz Androni-Giocatolli Sidermec, co sprawiło, że na 35-kilometrów przed finałową kreską przewaga uciekinierów spadła do niecałych trzech minut. 20-kilometrów przed metą uciekającą piątkę i peleton dzieliło zaledwie 30 sekund. Chwilę później na solowy atak zdecydował się Holender Lennard Hofstede. Akcja zawodnika Jumbo-Visma 6-kilometrów przed finiszem zakończyła się niepowodzeniem.

Podobnie, jak wczoraj o wszystkim zdecydował sprint z dużej grupy. Pierwszy na mecie drugi raz z rzędu zameldował się Włoch z polskimi korzeniami Jakub Mareczko. Drugie miejsce za kolarzem CCC Team zajął Australijczyk Kaden Groves (Mitchelton-Scott), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Na trzeciej lokacie uplasował się Norweg Erlend Blikra (Uno X-Pro Cycling Team).

Wyniki trzeciego etapu:

Pozycja Nazwisko Imię Zespół Narodowość Różnica
1 MARECZKO Jakub CCC TEAM ITA 00:00:00
2 GROVES Kaden MITCHELTON – SCOTT AUS 00:00:00
3 BLIKRA Erlend UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:00
4 MOSCHETTI Matteo TREK – SEGAFREDO ITA 00:00:00
5 VAN DER POEL David ALPECIN – FENIX NED 00:00:00
6 EINHORN Itamar ISRAEL START – UP NATION ISR 00:00:00
7 GUARDINI Andrea GIOTTI VICTORIA ITA 00:00:00
8 BARBIER Rudy ISRAEL START – UP NATION FRA 00:00:00
9 PACIONI Luca ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC ITA 00:00:00
10 LIEPINS Emils TREK – SEGAFREDO LAT 00:00:00
11 WEEMAES Sasha SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:00
12 CAÑELLAS SANCHEZ Xavier CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 00:00:00
13 STACCHIOTTI Riccardo VINI ZABU KTM ITA 00:00:00
14 REX Laurenz BINGOAL WB BEL 00:00:00
15 KARL Ádám NATIONAL TEAM OF HUNGARY HUN 00:00:00
16 PERON Andrea TEAM NOVO NORDISK ITA 00:00:00
17 OROSZ Gergo NATIONAL TEAM OF HUNGARY HUN 00:00:00
18 NÕMMELA Aksel BINGOAL WB EST 00:00:00
19 TORTOMASI Leonardo VINI ZABU KTM ITA 00:00:00
20 STOJNIC Veljko VINI ZABU KTM SRB 00:00:00
21 DEMENTYEV Yehor TEAM NOVAK UKR 00:00:00
22 KUMP Marko ADRIA MOBIL SLO 00:00:00
23 SIMMONS Quinn TREK – SEGAFREDO USA 00:00:00
24 DINA Márton KOMETA XSTRA CYCLING TEAM HUN 00:00:00
25 RUMAC Josip ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC CRO 00:00:00
26 TOUPALÍK Adam ELKOV – KASPER CZE 00:00:00
27 KUSZTOR Péter TEAM NOVO NORDISK HUN 00:00:00
28 ABERASTURI IZAGA Jon CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 00:00:00
29 KANKOVSKÝ Alois ELKOV – KASPER CZE 00:00:00
30 HOWSON Damien MITCHELTON – SCOTT AUS 00:00:00
31 FOSS Tobias S. JUMBO – VISMA NOR 00:00:00
32 SANÒ Simone TEAM NOVAK ITA 00:00:00
33 BENOIST Antoine ALPECIN – FENIX FRA 00:00:00
34 VALTER Attila CCC TEAM HUN 00:00:00
35 BRAND Sam TEAM NOVO NORDISK GBR 00:00:00
36 HARPER Chris JUMBO – VISMA AUS 00:00:00
37 FILUTÁS Viktor GIOTTI VICTORIA HUN 00:00:00
38 VANDEPUTTE Niels ALPECIN – FENIX BEL 00:00:00
39 MERTENS Julian SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:00
40 DE WILDE Gilles SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:00
41 GARAVAGLIA Giacomo KOMETA XSTRA CYCLING TEAM ITA 00:00:00
42 RÓZSA Balázs TEAM NOVAK HUN 00:00:00
43 PLANET Charles TEAM NOVO NORDISK FRA 00:00:00
44 LOZANO RIBA David TEAM NOVO NORDISK ESP 00:00:00
45 GUERIN Alexis TEAM VORARLBERG SANTIC FRA 00:00:00
46 BONGIORNO Francesco Manuel VINI ZABU KTM ITA 00:00:00
47 PALUMBY Zsombor NATIONAL TEAM OF HUNGARY HUN 00:00:00
48 SZATMÁRY András NATIONAL TEAM OF HUNGARY HUN 00:00:00
49 GOLDSTEIN Omer ISRAEL START – UP NATION ISR 00:00:00
50 BOUWMAN Koen JUMBO – VISMA NED 00:00:00
51 GONZALEZ Roberto VINI ZABU KTM PAN 00:00:00
52 GRAVALOS LOPEZ Arturo KOMETA XSTRA CYCLING TEAM ESP 00:00:00
53 LARSEN Mathias Alexander E. KOMETA XSTRA CYCLING TEAM DEN 00:00:00
54 ABRAHAMSEN Jonas UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:00
55 VAN DEN BOSSCHE Fabio SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:00
56 MORTIER Julien BINGOAL WB BEL 00:00:00
57 SZARKA Gergely GIOTTI VICTORIA HUN 00:00:00
58 KULSET Kristian UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:00
59 URBANO FONTIVEROS Carmelo CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 00:00:00
60 KUKRLE Michael ELKOV – KASPER CZE 00:00:00
61 HOELGAARD Markus UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:00
62 MEILER Lukas TEAM VORARLBERG SANTIC GER 00:00:00
63 SLEEN Torjus UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:00
64 PLANCKAERT Emiel SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:00
65 MEISEN Marcel ALPECIN – FENIX GER 00:00:00
66 SWEECK Diether ALPECIN – FENIX BEL 00:00:00
67 THALMANN Roland TEAM VORARLBERG SANTIC SUI 00:00:00
68 TOLHOEK Antwan JUMBO – VISMA NED 00:00:00
69 TRÆEN Torstein UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:00
70 DE PESTEL Sander SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:00
71 HNÍK Karel ELKOV – KASPER CZE 00:00:00
72 DURBRIDGE Luke MITCHELTON – SCOTT AUS 00:00:00
73 KIRSCH Alex TREK – SEGAFREDO LUX 00:00:00
74 LINDEMAN Bert-Jan JUMBO – VISMA NED 00:00:00
75 MITRI James VINI ZABU KTM NZL 00:00:00
76 BADILATTI Matteo ISRAEL START – UP NATION SUI 00:00:00
77 RODRIGUEZ MARTIN Cristian CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 00:00:00
78 HOFSTEDE Lennard JUMBO – VISMA NED 00:00:00
79 OSORIO CARVAJAL Alejandro CAJA RURAL – SEGUROS RGA COL 00:00:00
80 PICCOLI James ISRAEL START – UP NATION CAN 00:00:00
81 STÜSSI Colin Chris TEAM VORARLBERG SANTIC SUI 00:00:00
82 ROUILLER Loris ALPECIN – FENIX SUI 00:00:00
83 GARCIA SUSA Jhojan Orlando CAJA RURAL – SEGUROS RGA COL 00:00:00
84 BRAJKOVIC Janez ADRIA MOBIL SLO 00:00:00
85 GRADEK Kamil CCC TEAM POL 00:00:00
86 BISOLTI Alessandro ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC ITA 00:00:00
87 HENTTALA Joonas TEAM NOVO NORDISK FIN 00:00:00
88 VIEL Mattia ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC ITA 00:00:00
89 CLARKE William TREK – SEGAFREDO AUS 00:00:00
90 HOCEVAR Kristjan ADRIA MOBIL SLO 00:00:00
91 SZENTPÉTERI András TEAM NOVAK HUN 00:00:00
92 WISNIOWSKI Łukasz CCC TEAM POL 00:00:00
93 PALUTA Michał CCC TEAM POL 00:00:00
94 SCHLEGEL Michal ELKOV – KASPER CZE 00:00:00
95 KATRAŠNIK Gašper ADRIA MOBIL SLO 00:00:00
96 HUYS Laurens BINGOAL WB BEL 00:00:00
97 HORVAT Žiga ADRIA MOBIL SLO 00:00:00
98 PELIKÁN János Zsombor ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC HUN 00:00:00
99 DIMA Emil GIOTTI VICTORIA ROU 00:00:00
100 ZAHÁLKA Matej ELKOV – KASPER CZE 00:00:00
101 PER David ADRIA MOBIL SLO 00:00:00
102 SEVILLA LOPEZ Diego Pablo KOMETA XSTRA CYCLING TEAM ESP 00:00:00
103 MULLEN Ryan TREK – SEGAFREDO IRL 00:00:00
104 RIVERA SERRANO Kevin ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC CRC 00:00:00
105 KONYCHEV Alexander MITCHELTON – SCOTT ITA 00:00:00
106 KUEN Maximilian TEAM VORARLBERG SANTIC AUT 00:00:00
107 PEÁK Barnabás MITCHELTON – SCOTT HUN 00:00:00
108 MEILER Martin TEAM VORARLBERG SANTIC GER 00:00:00
109 SUTHERLAND Rory ISRAEL START – UP NATION AUS 00:00:00
110 EDMONDSON Alexander MITCHELTON – SCOTT AUS 00:00:00
111 VERZA Riccardo KOMETA XSTRA CYCLING TEAM ITA 00:00:00

Klasyfikacja generalna:

Pozycja Nazwisko Imię Zespół Narodowość Różnica
1 GROVES Kaden MITCHELTON – SCOTT AUS 00:00:00
2 ABERASTURI IZAGA Jon CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 00:00:02
3 HOFSTEDE Lennard JUMBO – VISMA NED 00:00:03
4 PLANCKAERT Emiel SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:06
5 DE WILDE Gilles SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:07
6 SZATMÁRY András NATIONAL TEAM OF HUNGARY HUN 00:00:07
7 TOUPALÍK Adam ELKOV – KASPER CZE 00:00:08
8 KULSET Kristian UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:09
9 LOZANO RIBA David TEAM NOVO NORDISK ESP 00:00:11
10 GRAVALOS LOPEZ Arturo KOMETA XSTRA CYCLING TEAM ESP 00:00:11
11 HORVAT Žiga ADRIA MOBIL SLO 00:00:11
12 EINHORN Itamar ISRAEL START – UP NATION ISR 00:00:12
13 VAN DER POEL David ALPECIN – FENIX NED 00:00:12
14 NÕMMELA Aksel BINGOAL WB EST 00:00:12
15 STACCHIOTTI Riccardo VINI ZABU KTM ITA 00:00:12
16 DINA Márton KOMETA XSTRA CYCLING TEAM HUN 00:00:12
17 PERON Andrea TEAM NOVO NORDISK ITA 00:00:12
18 SIMMONS Quinn TREK – SEGAFREDO USA 00:00:12
19 HOWSON Damien MITCHELTON – SCOTT AUS 00:00:12
20 RUMAC Josip ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC CRO 00:00:12
21 FOSS Tobias S. JUMBO – VISMA NOR 00:00:12
22 VALTER Attila CCC TEAM HUN 00:00:12
23 HOELGAARD Markus UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:12
24 KUSZTOR Péter TEAM NOVO NORDISK HUN 00:00:12
25 GOLDSTEIN Omer ISRAEL START – UP NATION ISR 00:00:12
26 PLANET Charles TEAM NOVO NORDISK FRA 00:00:12
27 BONGIORNO Francesco Manuel VINI ZABU KTM ITA 00:00:12
28 GRADEK Kamil CCC TEAM POL 00:00:12
29 MERTENS Julian SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:12
30 GONZALEZ Roberto VINI ZABU KTM PAN 00:00:12
31 DE PESTEL Sander SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:12
32 BOUWMAN Koen JUMBO – VISMA NED 00:00:12
33 GUERIN Alexis TEAM VORARLBERG SANTIC FRA 00:00:12
34 TORTOMASI Leonardo VINI ZABU KTM ITA 00:00:12
35 TOLHOEK Antwan JUMBO – VISMA NED 00:00:12
36 WIŚNIOWSKI Łukasz CCC TEAM POL 00:00:12
37 TRÆEN Torstein UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:12
38 THALMANN Roland TEAM VORARLBERG SANTIC SUI 00:00:12
39 BRAND Sam TEAM NOVO NORDISK GBR 00:00:12
40 KUKRLE Michael ELKOV – KASPER CZE 00:00:12
41 BADILATTI Matteo ISRAEL START – UP NATION SUI 00:00:12
42 MULLEN Ryan TREK – SEGAFREDO IRL 00:00:12
43 KONYCHEV Alexander MITCHELTON – SCOTT ITA 00:00:12
44 LINDEMAN Bert-Jan JUMBO – VISMA NED 00:00:12
45 MEISEN Marcel ALPECIN – FENIX GER 00:00:12
46 VAN DEN BOSSCHE Fabio SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:00:12
47 HNÍK Karel ELKOV – KASPER CZE 00:00:12
48 HARPER Chris JUMBO – VISMA AUS 00:00:12
49 RODRIGUEZ MARTIN Cristian CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 00:00:12
50 SLEEN Torjus UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:12
51 GARCIA SUSA Jhojan Orlando CAJA RURAL – SEGUROS RGA COL 00:00:12
52 ABRAHAMSEN Jonas UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:00:12
53 PICCOLI James ISRAEL START – UP NATION CAN 00:00:12
54 STÜSSI Colin Chris TEAM VORARLBERG SANTIC SUI 00:00:12
55 SCHLEGEL Michal ELKOV – KASPER CZE 00:00:12
56 HUYS Laurens BINGOAL WB BEL 00:00:12
57 BISOLTI Alessandro ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC ITA 00:00:12
58 SEVILLA LOPEZ Diego Pablo KOMETA XSTRA CYCLING TEAM ESP 00:00:12
59 BRAJKOVIC Janez ADRIA MOBIL SLO 00:00:12
60 PER David ADRIA MOBIL SLO 00:00:12
61 DURBRIDGE Luke MITCHELTON – SCOTT AUS 00:00:12
62 HOCEVAR Kristjan ADRIA MOBIL SLO 00:00:12
63 PALUTA Michał CCC TEAM POL 00:00:12
64 ROUILLER Loris ALPECIN – FENIX SUI 00:01:49
65 GARAVAGLIA Giacomo KOMETA XSTRA CYCLING TEAM ITA 00:01:56
66 CLARKE William TREK – SEGAFREDO AUS 00:02:16
67 FILUTÁS Viktor GIOTTI VICTORIA HUN 00:02:20
68 SUTHERLAND Rory ISRAEL START – UP NATION AUS 00:02:23
69 BENOIST Antoine ALPECIN – FENIX FRA 00:02:29
70 KARL Ádám NATIONAL TEAM OF HUNGARY HUN 00:02:45
71 RIVERA SERRANO Kevin ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC CRC 00:02:48
72 BARBIER Rudy ISRAEL START – UP NATION FRA 00:03:06
73 STOJNIC Veljko VINI ZABU KTM SRB 00:05:30
74 CAÑELLAS SANCHEZ Xavier CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 00:05:36
75 KIRSCH Alex TREK – SEGAFREDO LUX 00:05:36
76 VANDEPUTTE Niels ALPECIN – FENIX BEL 00:05:36
77 KATRAŠNIK Gašper ADRIA MOBIL SLO 00:05:36
78 PEÁK Barnabás MITCHELTON – SCOTT HUN 00:06:02
79 EDMONDSON Alexander MITCHELTON – SCOTT AUS 00:06:16
80 VERZA Riccardo KOMETA XSTRA CYCLING TEAM ITA 00:06:32
81 PACIONI Luca ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC ITA 00:07:12
82 GUARDINI Andrea GIOTTI VICTORIA ITA 00:07:16
83 DEMENTYEV Yehor TEAM NOVAK UKR 00:07:16
84 MORTIER Julien BINGOAL WB BEL 00:07:16
85 SZENTPÉTERI András TEAM NOVAK HUN 00:07:16
86 PELIKÁN János Zsombor ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC HUN 00:07:16
87 KUEN Maximilian TEAM VORARLBERG SANTIC AUT 00:07:36
88 VIEL Mattia ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC ITA 00:08:14
89 MEILER Lukas TEAM VORARLBERG SANTIC GER 00:08:14
90 MITRI James VINI ZABU KTM NZL 00:08:15
91 RÓZSA Balázs TEAM NOVAK HUN 00:08:16
92 SZARKA Gergely GIOTTI VICTORIA HUN 00:08:16
93 DIMA Emil GIOTTI VICTORIA ROU 00:08:16
94 WEEMAES Sasha SPORT VLAANDEREN – BALOISE BEL 00:09:41
95 KUMP Marko ADRIA MOBIL SLO 00:09:41
96 LARSEN Mathias Alexander E. KOMETA XSTRA CYCLING TEAM DEN 00:09:41
97 HENTTALA Joonas TEAM NOVO NORDISK FIN 00:09:41
98 URBANO FONTIVEROS Carmelo CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 00:09:41
99 ZAHÁLKA Matej ELKOV – KASPER CZE 00:09:41
100 PALUMBY Zsombor NATIONAL TEAM OF HUNGARY HUN 00:10:48
101 SWEECK Diether ALPECIN – FENIX BEL 00:10:50
102 LIEPINS Emils TREK – SEGAFREDO LAT 00:10:51
103 MEILER Martin TEAM VORARLBERG SANTIC GER 00:11:18
104 MARECZKO Jakub CCC TEAM ITA 00:13:07
105 SANÒ Simone TEAM NOVAK ITA 00:13:07
106 MOSCHETTI Matteo TREK – SEGAFREDO ITA 00:13:21
107 OROSZ Gergo NATIONAL TEAM OF HUNGARY HUN 00:13:26
108 REX Laurenz BINGOAL WB BEL 00:13:27
109 KANKOVSKÝ Alois ELKOV – KASPER CZE 00:13:27
110 OSORIO CARVAJAL Alejandro CAJA RURAL – SEGUROS RGA COL 00:13:27
111 BLIKRA Erlend UNO – X PRO CYCLING TEAM NOR 00:13:51