Fot. RCS Sport

Projekt Alberto Contadora i Ivana Basso zaczyna nabierać rozpędu. Od sezonu 2021 zespół Eolo – Kometa znajdzie się w gronie drużyn ProContinental.

Cały projekt drużyny dla największych talentów z całej Europy prowadzony przez Alberto Contadora rozpoczął się w sezonie 2018. Wtedy w składzie zespołu znajdowali się tacy zawodnicy jak Matteo Moschetti, Michel Ries czy Kevin Inkelaar. Przez kolejne 2 lata zespół ścigał się (i nadal ściga) jako team trzeciej dywizji, szukający swoich szans w mniejszych wyścigach, jednocześnie pozwalając rozwijać się młodym kolarzom, którzy w przyszłości mają stanowić o sile peletonu.

Od sezonu 2021 możliwości, jakie otworzą się przed juniorami z całej Europy, wyłapywanymi przez dwie legendy kolarstwa, będą jeszcze większe. Dzięki wsparciu nowego sponsora, włoskiej firmy Eolo, drużyna Contadora i Basso miała możliwość wystąpić o licencję ProContinental, która została już przyznana przez UCI.

To już rzeczywistość. Stworzyliśmy zespół będący wylęgarnią talentów, legitymujący się licencją ProContinental. Krok po kroku rośniemy w siłę. Dziękujemy naszym sponsorom, którzy sprawili, że jest to możliwe

– napisał Contador na swoim twitterze.

Radosnych słów podziękowań nie szczędził także Fran Contador, będący menadżerem całego zespołu.

To szczególny dzień. Realizujemy marzenia, na które przez lata ciężko pracowaliśmy. Sen spełnia się po kilku bardzo trudnych miesiącach, spowodowanych pandemią koronawirusa. Chciałbym bardzo podziękować Giacomo Pendraziniemu, szefowi firmy Kometa, który mimo ciężkich chwil wciąż pozostał wierny naszemu projektowi. Teraz, jak tylko pojawiła się szansa, wspólne postanowiliśmy ją wykorzystać. Przed nami kolejne wielkie wyzwanie, które znów wiele nas nauczy, ale i pozwoli pójść o krok dalej

– przekazał Fran Contador.

Jeśli chodzi o skład zespołu na sezon 2021, wciąż nie jest on znany. Możemy się jednak spodziewać, że pojawi się w nim co najmniej kilka nazwisk zawodników, którzy w przyszłości będą stanowić o sile zespołów World Tour.

Poprzedni artykułSCOTT Foil – Nowa odsłona
Następny artykułNotatki z pobocza. Kopiuj – wklej
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments