fot. Getty Images Sport

Kolejny z kolarzy ekipy CCC podpisał nowy kontrakt. Tym razem padło na Nathana van Hooydoncka, który dołączy do ekipy Jumbo – Visma z początkiem sezonu 2021.

Van Hooydonck to jeden z ciekawszych zawodników młodego pokolenia rodem z Belgii. Niespełna 25-letni zawodnik dał się już poznać jako bardzo dobry specjalista od wyścigów jednodniowych, który przydaje się liderom poszczególnych ekip w walce o najwyższe cele. Z takim zamiarem ściągnięto go do zespołu CCC, gdzie wciąż jest przybocznym Grega van Avermaeta. Od przyszłego roku van Hooydonck zmieni jednak barwy i rozpocznie współpracę z Woutem van Aertem i całym Jumbo – Visma.

Bardzo się cieszę, że Jumbo – Visma postanowiła dać mi szansę. To z pewnością nowy rozdział w mojej karierze i już nie mogę się doczekać jazdy w nowych barwach. Cieszy mnie także fakt, że będę istotną częścią zespołu na wyścigi jednodniowe. Klasyki to moja najmocniejsza strona i bardzo chcę rozwijać się w tym kierunku. Jestem pewien, że tutaj otrzymam taką szansę

– powiedział niespełna 25-letni zawodnik.

Przypomnijmy, że „rozbiór” ekipy CCC związany jest z wycofaniem się głównego sponsora po sezonie 2020. W najbliższym czasie powinniśmy poznać nowe zespoły pozostałych zawodników jeżdżących jeszcze w pomarańczowych barwach.