Anna Plichta (Tek-Segafredo Women) wygrała mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas. Druga była Marta Jaskulska (CCC-Liv Team), która wygrała klasyfikację orliczek. Podium uzupełniła inna zawodniczka nie mająca jeszcze 23 lat – Karolina Kumięga (TKK „Pacific” Toruń Nestle Fitness Cycling Team).

Dwie najstarsze żeńskie kategorie miały dziś do pokonania tę samą trasę, co juniorzy. Miała ona 22 kilometry. Kolarki rozpoczynały w Busku-Zdroju, a po 11 kilometrach zawracały w Wiślicy, a stamtąd jechały już z powrotem prosto do słynnego miasta uzdrowiskowego.

Czas otwarcia należał do Oliwii Majewskiej (MAT ATOM Deweloper Wrocław). Zawodniczka, która jako pierwsza ruszyła z rampy startowej, spędziła na trasie 31 minut i 12 sekund. Prowadzenie szybko odebrała jej jednak pierwszoroczna orliczka – Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Deweloper Wrocław).

Brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek z ubiegłego roku szybko jednak straciła pozycję liderki. Najpierw wyprzedziła ją Karolina Stępień (MAT ATOM Deweloper Wrocław), która jako pierwsza pokonała granicę 31 sekund, a później dwie kolejne liderki – Łucja Pietrzak (MAT ATOM Deweloper Wrocław) – mistrzyni Polski z ubiegłego roku i jej poprzedniczka sprzed trzech lat – Katarzyna Karasiewicz (TKK „Pacific” Toruń Nestle Fitness Cycling Team) – ta druga na pokonanie trasy nie potrzebowała nawet 30 minut.

To był niezły czas, ale i tak nie wystarczył, by pokonać zaledwie 20-letnią Martę Jaskulską. Czas jaki osiągnęła zawodniczka CCC-Liv – 28:44 wystarczył jej by długo prowadzić w klasyfikacji elity i zapewnić sobie złoty medal w mistrzostwach orliczek, choć trzeba przyznać, że Karolina Kumięga była bardzo blisko – straciła do niej zaledwie 5 sekund.

Młodziutka, jeżdżąca w pomarańczowej koszuice kolarka musiała uznać wyższość jedynie Anny Plichty. Zawodniczka Trek-Segafredo wjechała na metę razem z dwiema wyprzedzanymi przez siebie kolarkami i chwilę później mogła cieszyć się z obrony wywalczonego przed rokiem tytułu.

Kumięga i Jaskulska zajęły dwa kolejne miejsca i naturalnie zajęły dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji orliczek. Trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej zajęła Patrycja Lorkowska (TKK „Pacific” Toruń Nestle Fitness Cycling Team).

Pełne wyniki wyścigu znajdują się > TUTAJ.

Wyniki dotyczące wyłącznie kategorii orliczek znajdują się pod tym linkiem.

Poprzedni artykułMP 2020: Jakub Musialik mistrzem Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas!
Następny artykułMeldunki „na żywo” z Mistrzostw Polski w jeździe na czas 2020 – elita mężczyzn
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.