fot. Deceuninck-Quick Step

Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step), który na zjeździe z Muro di Sormano wypadł z trasy wyścigu Il Lombardia odniósł kilka obrażeń, które wykluczają go z rywalizacji w sezonie 2020. 

Po badaniach przeprowadzonych w szpitalu w Como oficjalny komunikat wydała drużyna Deceuninck-Quick Step. Poinformowano w nim, że Evenepoel ma złamaną miednicę oraz stłuczone prawe płuco. Pozostanie przez noc na obserwacji, a w niedzielę zostanie przetransportowany do Belgii.

Evenepoel został na miejscu opatrzony przez służby medyczne, prewencyjnie założono mu kołnierz ortopedyczny i przetransportowano karetką do szpitala. Jego kraksa wyglądała dramatycznie, ale na szczęście 20-latek nie doznał obrażeń zagrażających życiu.

Evenepoel zadebiutował w wyścigu Il Lombardia jako jeden z głównych faworytów do zwycięstwa. Był to jego pierwszy start po wyścigu Tour de Pologne, w którym wygrał królewski etap w Bukowinie Tatrzańskiej i klasyfikację generalną. Wcześniej zwyciężył we wszystkich wyścigach, w których w tym sezonie startował: Vuelta a San Juan, Volta ao Algarve i Vuelta a Burgos.

Więcej o tej kraksie można przeczytać > TUTAJ.