fot. Jumbo-Visma

Podbudowany swoim zwycięstwem w Tour de l’Ain Primož Roglič (Jumbo-Visma) z pewnością będzie chciał po raz kolejny utrzeć nosa Team INEOS w sprawdzianie generalnym przed Tour de France.

Mistrz Słowenii po swojej świetnej jeździe w ostatni weekend wyrasta obok Egana Bernala na największego faworyta zbliżającej się “Wielkiej Pętli”. Podczas pięciu dnia ścigania po Delfinacie Roglič będzie mógł liczyć na duże wsparcie drużyny. Tom Dumoulin oraz Steven Kruijswijk nie prezentują, jeszcze takiego poziomu jak Słoweniec, ale z pewnością będą chcieli udowodnić, że także zasługują na miano liderów niderlandzkiego zespołu.

Na podjazdach z pewnością dużą pomocą wykażą się Sepp Kuss oraz Robert Gesink. W drużynie znajdzie się, również Wout van Aert, który na przestrzeni niecałych dwóch tygodni wygrał Strade Bianche i Mediolan San Remo. Skład uzupełni niezastąpiony “Panzerwagen” Tony Martin.

Skład Jumbo-Visma na Criterium du Dauphiné:

Primož Roglič (Słowenia), Steven Kruijswijk, Tom Dumouiln, Robert Gesink (wszyscy Niderlandy), Sepp Kuss (USA), Tony Martin (Niemcy) oraz Wout van Aert (Belgia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments