Fot. Jumbo-Visma

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) stanowczo potępiła zachowanie Dylana Groenewegena (Jumbo-Visma) podczas sprinterskiego finiszu w Katowicach i poinformowała, że skierowała sprawę do komisji dyscyplinarnej.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) potępiła zachowanie Dylana Groenewagena z drużyny Jumbo-Visma podczas finiszu w Katowicach, w tzw. “świątyni sprintu”, gdzie na lekko opadającej szosie kolarze osiągają prędkości do 80 km/h.

– UCI stanowczo potępia niebezpieczne zachowanie zawodnika Dylana Groenewagena (Jumbo-Visma), który odesłał Fabio Jakobsena (Deceuninck-Quick Step) na barierki i spowodował dużą kraksę na finiszu pierwszego etapu wyścigu Tour de Pologne. UCI uważa takie zachowanie za nieakceptowalne, dlatego też przekazuje tę sprawę komisji dyscyplinarnej, aby odpowiednio tę sprawę usankcjonowała. Unia jest całym sercem z wszystkimi kolarzami, którzy ucierpieli w tej kraksie

– napisano w oświadczeniu.

Niestety konsekwencje tego sprintu już są bardzo poważne i należy trzymać kciuki, aby nie były jeszcze poważniejsze. TUTAJ można przeczytać o najnowszych informacjach o stanie zdrowia mistrza Holandii, który doznał obrażeń zagrażających jego życiu.