fot. Movistar

Ekipa Movistar, zgodnie ze swoistą tradycją, nie zamierza odegrać pierwszoplanowej roli w wyścigach jednodniowych. Skład hiszpańskiego teamu na Strade Bianche wydaje się być jednak stosunkowo silny.

O sile ekipy Movistar od lat stanowią zawodnicy biorący udział w wyścigach wieloetapowych. Mimo to hiszpański team jest zobowiązany do startowania w jednodniówkach, gdzie kolarzy w błękitnych strojach znacznie rzadziej widzimy na czele. Z roku na rok sytuacja wydaje się być jednak nieco lepsza. Świadczy o tym choćby skład zespołu, który wystartuje w sobotnim Strade Binache.

Zgodnie z informacjami podanymi przez ekipę, liderami na pierwszy klasyk po powrocie ścigania mają być dwaj silni Włosi – Dario Cataldo oraz Davide Vilella. Obu z pewnością stać na dobry wynik, co byłoby dobrym otwarciem drugiej części sezonu przez hiszpański team. Jako zaplecze dla reprezentantów Italii, Movistar do Toskanii wyśle także kilku innych, bardzo przydatnych zawodników. Mowa między innymi o Eduardo Sepulvedzie czy Hectorze Carratero, których zadaniem będzie pilnowanie dwójki liderów. Pozostałe miejsca na liście startowej zostały przekazane młodym zawodnikom, zbierającym doświadczenie.

Skład Movistaru na Strade Bianche 2020: Dario Cataldo, Davide Vilella, Hector Carratero, Eduardo Sepulveda, Johan Jacobs, Matteo Jorgenson, Einer Rubio.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments