fot. Mazowsze Serce Polski

Norbert Banaszek wygrał ostatni etap Tour of Bulgarii. Koszulkę lidera utrzymał Patryk Stosz.

Czwarty etap był ostatnim rozegranym podczas Tour of Bulgaria. Trasa, którą mieli przejechać kolarze miała 109 kilometrów długości i znalazło się na niej kilka pagórków, jednak można było przypuszczać, że walka o zwycięstwo rozstrzygnie się w większej grupie.

Zanim jednak poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia wyścigu, w odjazd zabrała się grupka, w której skład wszedł między innymi Norbert Banaszek – zwycięzca innego bułgarskiego wyścigu rozgrywanego w drugiej połowie lipca – in the footsteps of the Romans.

Tamten triumf zapewnił sobie udziałem w jednym z odjazdów – teraz oderwanie się od peletonu znów okazało się bardzo dobrym pomysłem. Główna grupa nie zdołała dopaść uciekinierów i to oni mieli walczyć o zwycięstwo. Ostatecznie wpadło ono w ręce Banaszka, który znów udowodnił, że świetnie przygotował się do wznowienia sezonu.

Polacy generalnie mogli być bardzo zadowoleni ze swojej postawy. Drugie miejsce zajął Alan Banaszek, a czwarte kolejny zawodnik Mazowsze Serce Polski – Tobiasz Pawlak. Natomiast cały wyścig wpadł w ręce Patryka Stosza (Voster), który z Bułgarii wróci z dwoma pierwszymi zwycięstwami w tym sezonie – wcześniej wygrał także 2. etap.

Klasyfikacja etapu

01 Norbert Banaszek Mazowsze – Serce Polski 02:23:46
02 Alan Banaszek Mazowsze – Serce Polski + 00
03 Pierre Barbier Nippo Delko Provence + 00
04 Tobiasz Pawlak Mazowsze – Serce Polski + 00
05 Gleb Brussenskiy Vino – Astana Motors + 00
06 Elia Menegale Delio Gallina Colosio + 00
07 Valentin Terrien Team France Defense + 00
08 Miquel Lopez Moncho Hotel Tres Anclas + 00
09 Patryk Stosz Leader jersey Voster ATS Team + 00
10 Dorian Foulon Caja Rural – Seguros RGA amateur + 00
11 Alessandro Baroni Youth jersey Delio Gallina Colosio + 00
12 Jasen Aleksandrov Doltcini Pro + 00
13 Lucas De Rossi Nippo Delko Provence + 00
14 Jokin Murguialday Elorza Caja Rural – Seguros RGA amateur + 00
15 Paul Double Holdsworth Zappi RT + 00
16 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 00
17 Andoni Lopez de Abetxuko Jimenez Caja Rural – Seguros RGA amateur + 00
18 Miguel Angel Ballesteros Canovas Caja Rural – Seguros RGA amateur + 00
19 Ferenc Szöllosi Delio Gallina Colosio + 00
20 Matteo Pongiluppi Delio Gallina Colosio + 00
21 Davide Bauce Mountain jersey Delio Gallina Colosio + 00
22 Marek Rutkiewicz Mazowsze – Serce Polski + 00
23 Vincent Louiche Doltcini Pro + 00
24 Reece Wood Holdsworth Zappi RT + 00
25 Martin Haring Dukla Banska Bystrica + 00
26 Mason Hollyman Holdsworth Zappi RT + 00
27 Callum Johnston Holdsworth Zappi RT + 00
28 Yevgeniy Fedorov Vino – Astana Motors + 00
29 Veljko Stojnic Serbia + 00
30 Piotr Brozyna Voster ATS Team + 00
31 Ramunas Navardauskas Nippo Delko Provence + 00
32 Dusan Veselinovic Serbia + 00
33 Roman Giadysh Ukraine + 00
34 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 00
35 Matvey Nikitin Vino – Astana Motors + 00
36 Julien El Fares Nippo Delko Provence + 00
37 Atsushi Oka Nippo Delko Provence + 00
38 Christian Bahr Holdsworth Zappi RT + 00
39 Stepan Astafyev Vino – Astana Motors + 00
40 Axel Taillandier Team France Defense + 00
41 Dorde Duric Serbia + 00
42 Alexandr Ovsyannikov Vino – Astana Motors + 00
43 Igor Chzhan Vino – Astana Motors + 00
44 Charalampos Kastrantas Alfa Cycling + 00
45 Svetozar Hristov PSKK Vassil-Levski + 00
46 Marko Danilovic Serbia + 00
47 Aleksandar Aleksiev Nessebar-Vereia + 26
48 Jakub Kaczmarek Mazowsze – Serce Polski + 26
49 Karol Domagalski Mazowsze – Serce Polski + 31
50 Stefan Hristov Nessebar-Vereia + 37
51 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 00
52 Gabriele Porta Delio Gallina Colosio + 48
53 Vladyslav Shcherban Ukraine + 52
54 Lucas Kubis Dukla Banska Bystrica + 58
55 Paul Wright Holdsworth Zappi RT + 01:24
56 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 01:24
57 Jordi Gandia Ribera Hotel Tres Anclas + 01:37
58 Marko Stankovic Hemus 1896 + 04:17
59 Jeremie Clement Martigues SC-Payden & Rygel + 04:17
60 Michail Kortsidakis Alfa Cycling + 04:17
61 Thomas Metge Martigues SC-Payden & Rygel + 04:17
62 Lachezar Angelov Nessebar-Vereia + 04:17
63 Josue Gomez Barrachina Hotel Tres Anclas + 00
64 Aleks Bechkov KK Drag + 05:13
65 Nikolay Dyankov Hemus 1896 + 05:13
66 Mario Suchev KK Drag + 05:13
67 Polychronis Tzortzakis Alfa Cycling + 05:20
68 Georgi Lumparov KK Drag + 05:20
69 Georgi Nikolov KK Drag + 05:20
70 Valentin Georgiev KK Drag + 05:20
71 Stanislav Grabchev Doltcini Pro + 05:20
72 Alexandre Leonien Martigues SC-Payden & Rygel + 05:20
73 Martin Papanov Martigues SC-Payden & Rygel + 05:20
74 Adrian Albiach Melado Hotel Tres Anclas + 05:20
75 Yoan Kolev Hemus 1896 + 05:20
76 Daniel Petkov Hemus 1896 + 05:20
77 Pascal Bousquet Team France Defense + 05:20
78 Lucas Salomon Martigues SC-Payden & Rygel + 05:20
79 Juraj Bellan Dukla Banska Bystrica + 05:20
80 Hristo Gechev Hemus 1896 + 00
81 Teodor Rusev Nessebar-Vereia + 00
82 Tsvetan Ivanov PSKK Vassil-Levski + 00
83 Dobromir Minchev PSKK Vassil-Levski + 00
84 Wojciech Sykala Voster ATS Team + 00
85 Georgi Panchev PSKK Vassil-Levski + 00
86 Alejandro Soro Garcia Hotel Tres Anclas + 00
87 Tristan Bernard Cligny Martigues SC-Payden & Rygel + 00
88 Denis Dobrev KK Drag + 00
89 Pavol Rovder Dukla Banska Bystrica + 00
90 Pavel Hasler Team Kibag-CKT + 00
91 Ioannis Panigyrakis Alfa Cycling + 00
92 Maxime Nouveau Team France Defense + 00
93 Sergio Hernandez Jimenez Caja Rural – Seguros RGA amateur + 00
94 Javier Serrano Rodriguez Caja Rural – Seguros RGA amateur + 00
95 Stevan Kervadec Team France Defense + 00
96 Martin Vlcak Dukla Banska Bystrica + 00
97 Cédric Jolidon Team Kibag-CKT + 00
98 Grzegorz Kwiatkowski Team France Defense + 00
99 Stefan Stefanovic Serbia + 00
100 Mehdi Tigrine Alfa Cycling + 00
101 Stanamir Cholakov Doltcini Pro + 00
102 Martin Popov Doltcini Pro + 00
103 Nicola Jolidon Team Kibag-CKT + 05:43
DNF Maksym Vasilyv Ukraine

Klasyfikacja generalna

01 Patryk Stosz Voster ATS Team 11:47:34
02 Alessandro Baroni Delio Gallina Colosio + 06 sekund
03 Miguel Angel Ballesteros Canovas Caja Rural – Seguros RGA amateur + 08
04 Paul Double Holdsworth Zappi RT + 12 20
05 Lucas De Rossi Nippo Delko Provence + 12 15
06 Jokin Murguialday Elorza Caja Rural – Seguros RGA amateur + 12
07 Martin Haring Dukla Banska Bystrica + 12
08 Adam Stachowiak Voster ATS Team + 12
09 Mason Hollyman Holdsworth Zappi RT + 12
10 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 16
11 Piotr Brozyna Voster ATS Team + 16
12 Alan Banaszek Mazowsze – Serce Polski + 01:39
13 Andoni Lopez de Abetxuko Jimenez Caja Rural – Seguros RGA amateur + 01:55
14 Ferenc Szöllosi Delio Gallina Colosio + 01:55
15 Charalampos Kastrantas Alfa Cycling + 01:55
16 Julien El Fares Nippo Delko Provence + 01:55
17 Veljko Stojnic Serbia + 01:55
18 Davide Bauce Delio Gallina Colosio + 01:55
19 Callum Johnston Holdsworth Zappi RT + 01:55
20 Valentin Terrien Team France Defense + 01:55
21 Marek Rutkiewicz Mazowsze – Serce Polski + 01:55
22 Sergio Hernandez Jimenez Caja Rural – Seguros RGA amateur + 01:55
23 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 01:55
24 Jakub Kaczmarek Mazowsze – Serce Polski + 02:33
25 Gabriele Porta Delio Gallina Colosio + 02:43
26 Lucas Kubis Dukla Banska Bystrica + 02:53
27 Paul Wright Holdsworth Zappi RT + 03:19
28 Karol Domagalski Mazowsze – Serce Polski + 03:41
29 Jan Andrej Cully Dukla Banska Bystrica + 04:22
30 Jeremie Clement Martigues SC-Payden & Rygel + 06:12
31 Lachezar Angelov Nessebar-Vereia + 06:12
32 Javier Serrano Rodriguez Caja Rural – Seguros RGA amateur + 06:16
33 Polychronis Tzortzakis Alfa Cycling + 07:15
34 Juraj Bellan Dukla Banska Bystrica + 07:15
35 Jordi Gandia Ribera Hotel Tres Anclas + 13:07
36 Gleb Brussenskiy Vino – Astana Motors + 16:05
37 Yevgeniy Fedorov Vino – Astana Motors + 16:05
38 Atsushi Oka Nippo Delko Provence + 16:05
39 Axel Taillandier Team France Defense + 16:05
40 Alexandr Ovsyannikov Vino – Astana Motors + 16:05
41 Igor Chzhan Vino – Astana Motors + 16:05
42 Teodor Rusev Nessebar-Vereia + 16:36
43 Stefan Stefanovic Serbia + 17:08
44 Martin Papanov Martigues SC-Payden & Rygel + 17:17
45 Matvey Nikitin Vino – Astana Motors + 17:38
46 Stefan Hristov Nessebar-Vereia + 18:00
47 Josue Gomez Barrachina Hotel Tres Anclas + 18:37
48 Pierre Barbier Nippo Delko Provence + 18:38
49 Tobiasz Pawlak Mazowsze – Serce Polski + 18:48
50 Reece Wood Holdsworth Zappi RT + 18:48
51 Vincent Louiche Doltcini Pro + 18:52
52 Dorian Foulon Caja Rural – Seguros RGA amateur + 18:52
53 Miquel Lopez Moncho Hotel Tres Anclas + 18:52
54 Jasen Aleksandrov Doltcini Pro + 18:52
55 Christian Bahr Holdsworth Zappi RT + 18:52
56 Dorde Duric Serbia + 18:52
57 Matteo Pongiluppi Delio Gallina Colosio + 19:10
58 Aleksandar Aleksiev Nessebar-Vereia + 19:18
59 Wojciech Sykala Voster ATS Team + 19:19
60 Norbert Banaszek Mazowsze – Serce Polski + 19:45
61 Roman Giadysh Ukraine + 19:48
62 Martin Vlcak Dukla Banska Bystrica + 19:55
63 Michail Kortsidakis Alfa Cycling + 20:22
64 Pavel Hasler Team Kibag-CKT + 20:30
65 Ioannis Panigyrakis Alfa Cycling + 20:49
66 Ramunas Navardauskas Nippo Delko Provence + 21:07
67 Pascal Bousquet Team France Defense + 21:25
68 Vladyslav Shcherban Ukraine + 21:58
69 Marko Stankovic Hemus 1896 + 23:09
70 Tristan Bernard Cligny Martigues SC-Payden & Rygel + 23:13
71 Mario Suchev KK Drag + 24:05
72 Yoan Kolev Hemus 1896 + 24:12
73 Alexandre Leonien Martigues SC-Payden & Rygel + 24:12
74 Thomas Metge Martigues SC-Payden & Rygel + 25:17
75 Maxime Nouveau Team France Defense + 28:34
76 Lucas Salomon Martigues SC-Payden & Rygel + 29:00
77 Adrian Albiach Melado Hotel Tres Anclas + 32:28
78 Elia Menegale Delio Gallina Colosio + 34:35
79 Cédric Jolidon Team Kibag-CKT + 34:35
80 Tsvetan Ivanov PSKK Vassil-Levski + 35:26
81 Svetozar Hristov PSKK Vassil-Levski + 35:27
82 Marko Danilovic Serbia + 35:38
83 Pavol Rovder Dukla Banska Bystrica + 35:53
84 Grzegorz Kwiatkowski Team France Defense + 35:53
85 Mehdi Tigrine Alfa Cycling + 36:05
86 Stevan Kervadec Team France Defense + 36:43
87 Hristo Gechev Hemus 1896 + 39:02
88 Georgi Lumparov KK Drag + 40:22
89 Stanislav Grabchev Doltcini Pro + 41:18
90 Dusan Veselinovic Serbia + 41:36
91 Stepan Astafyev Vino – Astana Motors + 41:36
92 Georgi Panchev PSKK Vassil-Levski + 41:36
93 Dobromir Minchev PSKK Vassil-Levski + 41:36
94 Martin Popov Doltcini Pro + 41:36
95 Alejandro Soro Garcia Hotel Tres Anclas + 41:36
96 Stanamir Cholakov Doltcini Pro + 41:36
97 Denis Dobrev KK Drag + 43:04
98 Aleks Bechkov KK Drag + 43:57
99 Nikolay Dyankov Hemus 1896 + 44:09
100 Daniel Petkov Hemus 1896 + 45:27
101 Valentin Georgiev KK Drag + 46:56
102 Nicola Jolidon Team Kibag-CKT + 47:19
103 Georgi Nikolov KK Drag + 50:54
DNF Philip Nielsen Alfa Cycling
DNF Ioan Kostov Nessebar-Vereia
DNF Georgi Ognyanov Nessebar-Vereia
DNF Admir Kolasinac Serbia
DNF Vitaliy Hryniv Ukraine
DNF Oleksandr Smetaniuk Ukraine
DNF Maksym Vasilyv Ukraine
DNF Denis Dyankov Hemus 1896
DNF Ivan Georgiev PSKK Vassil-Levski
DNF Borislav Ivanov PSKK Vassil-Levski
DNF Luca Jolidon Team Kibag-CKT