fot. In the footsteps of Romanse

Norbert Banaszek z drużyny Mazowsze Serce Polski obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej na drugim i zarazem ostatnim etapie wyścigu In the footsteps of the Romanse. Tym samym 23-letni kolarz odniósł jak dotychczas największy sukces w karierze. 

Po pierwszym etapie wyścigu, wygranym przez Norberta Banaszka, miał on cztery sekundy przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej (Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA) Miguelem Ángelem Ballesterosem.

Na drugim pagórkowatym odcinku wokół Banska (Bułgaria), dzięki dobrej pracy drużyny, Norbert Banaszek utrzymał koszulkę lidera, a dobre czwarte miejsce zajął Alan Banaszek. Zwycięzcą etapu został Martin Vlcak z Dukli Banskiej Bystrzycy.

Poniżej zamieszczamy profil tego etapu, choć przekłamuje on rzeczywiste warunki na trasie. Ujmując wprost – góry nie były aż tak ciężkie.

Wyniki ostatniego etapu:

1 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica 7 5 3:29:33
2 STOJNIĆ Veljko Serbia 3 2 0:08
3 KASTRANTAS Charalampos Alfa Cycling Team 1 1 ,,
4 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
5 WOOD Reece Holdsworth Zappi Team ,,
6 SERRANO Javier Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
7 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski ,,
8 BALLESTEROS Miguel Ángel Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
9 LOUICHE Vincent Bike Connection ,,
10 JOHNSTON Calum Holdsworth Zappi Team ,,
11 SZOLLOSI Ferenc Gallina Colosio Eurofeed ,,
12 BAHR Cristian Holdsworth Zappi Team ,,
13 LÓPEZ Andoni Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
14 PELLEGRIN Mathieu Bike Connection ,,
15 WRIGHT Paul Holdsworth Zappi Team ,,
16 ĐURIĆ Đorđe Serbia ,,
17 BERNARD-CLIGNY Tristan Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
18 ALEKSANDROV Yasen Levski – Yantra Regional Team ,,
19 TAILLANDIER Axel Team France Defense ,,
20 KORTSIDAKIS Michail Alfa Cycling Team ,,
21 HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
22 STANKOVIĆ Marko Hemus-1896 ,,
23 TZORTZAKIS Polychronis Alfa Cycling Team ,,
24 JOLIDON Cédric Team KIBAG – CKT ,,
25 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
26 FOULON Dorian Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
27 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
28 CUVELIER Stéphane Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
29 IVANOV Borislav Levski – Yantra Regional Team ,,
30 HERNÁNDEZ Sergio Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
31 MURGUIALDAY Jokin Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
32 PONGILUPPI Matteo Gallina Colosio Eurofeed ,,
33 SUCHEV Mario CC Drag ,,
34 BOUSQUET Pascal Team France Defense ,,
35 TRONSTAD Karl Jonas Holdsworth Zappi Team ,,
36 TERRIEN Valentin Team France Defense ,,
37 NIELSEN Philip Birker Alfa Cycling Team ,,
38 DANILOVIĆ Marko Serbia ,,
39 KOLEV Yoan Hemus-1896 ,,
40 BAUCE Davide Gallina Colosio Eurofeed ,,
41 JOLIDON Nicola Team KIBAG – CKT ,,
42 RUSEV Teodor Nessebar – Vereia Regional Team ,,
43 DOMAGALSKI Karol Mazowsze Serce Polski ,,
44 IVANOV Tsvetan Levski – Yantra Regional Team ,,
45 GRABCHEV Stanislav Doltcini Pro Team ,,
46 PAPANOV Martin Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
47 PANIGYRAKIS Ioannis Alfa Cycling Team 0:35
48 STEFANOVIĆ Stefan Serbia ,,
49 PEYROTON-DARTET Thomas Bike Connection ,,
50 HOLLYMAN Mason Holdsworth Zappi Team 0:40
51 MENEGALE Elia Gallina Colosio Eurofeed ,,
52 HASLER Pavel Team KIBAG – CKT ,,
53 CHOLAKOV Stanimir Doltcini Pro Team 0:47
54 BARONI Alessandro Gallina Colosio Eurofeed 0:52
55 PORTA Gabriele Gallina Colosio Eurofeed ,,
56 VESELINOVIĆ Dušan Serbia 1:01
57 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
58 NIKOLOV Georgi CC Drag 1:08
59 BECHKOV Aleks CC Drag ,,
60 SALOMON Lucas Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel 1:26
61 DYANKOV Nikolay Hemus-1896 ,,
62 KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica 1:47
63 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 2:08
64 ZEHNICH Dorian Bike Connection ,,
65 DOBREV Denis CC Drag 2:49
66 POPOV Martin Doltcini Pro Team ,,
DNF ANGELOV Lachezar Nessebar – Vereia Regional Team
DNF DYANKOV Denis Hemus-1896
DNF VENKOV Ventsislav Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel
DNF KERVADEC Stevan Team France Defense ,,
DNF ANDREEV Yordan Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
DNF HRISTOV Stefan Koychev Nessebar – Vereia Regional Team ,,

Klasyfikacja generalna:

1 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski 40 25 6:15:21
2 STOJNIĆ Veljko Serbia 30 18 0:04
3 BALLESTEROS Miguel Ángel Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA 25 14 ,,
4 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica 20 11 0:06
5 SZOLLOSI Ferenc Gallina Colosio Eurofeed 15 8 0:10
6 WRIGHT Paul Holdsworth Zappi Team 10 6 ,,
7 KASTRANTAS Charalampos Alfa Cycling Team 5 4 0:34
8 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski 3 3 0:38
9 LOUICHE Vincent Bike Connection 3 2 ,,
10 JOHNSTON Calum Holdsworth Zappi Team 3 1 ,,
11 HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
12 FOULON Dorian Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
13 STANKOVIĆ Marko Hemus-1896 ,,
14 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
15 DANILOVIĆ Marko Serbia ,,
16 DOMAGALSKI Karol Mazowsze Serce Polski ,,
17 PORTA Gabriele Gallina Colosio Eurofeed 1:22
18 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica 4:04
19 SERRANO Javier Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA 4:22
20 WOOD Reece Holdsworth Zappi Team ,,
21 LÓPEZ Andoni Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
22 TZORTZAKIS Polychronis Alfa Cycling Team ,,
23 BAHR Cristian Holdsworth Zappi Team ,,
24 PELLEGRIN Mathieu Bike Connection ,,
25 BERNARD-CLIGNY Tristan Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
26 JOLIDON Cédric Team KIBAG – CKT ,,
27 KORTSIDAKIS Michail Alfa Cycling Team ,,
28 MURGUIALDAY Jokin Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
29 PONGILUPPI Matteo Gallina Colosio Eurofeed ,,
30 TAILLANDIER Axel Team France Defense ,,
31 HERNÁNDEZ Sergio Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
32 ĐURIĆ Đorđe Serbia ,,
33 IVANOV Borislav Levski – Yantra Regional Team ,,
34 TRONSTAD Karl Jonas Holdsworth Zappi Team ,,
35 BOUSQUET Pascal Team France Defense ,,
36 NIELSEN Philip Birker Alfa Cycling Team ,,
37 BAUCE Davide Gallina Colosio Eurofeed ,,
38 TERRIEN Valentin Team France Defense ,,
39 RUSEV Teodor Nessebar – Vereia Regional Team ,,
40 CUVELIER Stéphane Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel 4:49
41 STEFANOVIĆ Stefan Serbia ,,
42 MENEGALE Elia Gallina Colosio Eurofeed 4:54
43 HOLLYMAN Mason Holdsworth Zappi Team ,,
44 CHOLAKOV Stanimir Doltcini Pro Team 5:01
45 BARONI Alessandro Gallina Colosio Eurofeed 5:06
46 VESELINOVIĆ Dušan Serbia 5:15
47 PEYROTON-DARTET Thomas Bike Connection 5:21
48 SALOMON Lucas Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel 5:40
49 KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica 6:01
50 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 6:22
51 ZEHNICH Dorian Bike Connection ,,
52 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski 11:48
53 ALEKSANDROV Yasen Levski – Yantra Regional Team 12:24
54 IVANOV Tsvetan Levski – Yantra Regional Team ,,
55 KOLEV Yoan Hemus-1896 ,,
56 SUCHEV Mario CC Drag ,,
57 GRABCHEV Stanislav Doltcini Pro Team ,,
58 JOLIDON Nicola Team KIBAG – CKT ,,
59 PAPANOV Martin Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
60 PANIGYRAKIS Ioannis Alfa Cycling Team 12:51
61 HASLER Pavel Team KIBAG – CKT 12:56
62 NIKOLOV Georgi CC Drag 13:24
63 BECHKOV Aleks CC Drag ,,
64 DYANKOV Nikolay Hemus-1896 13:42
65 DOBREV Denis CC Drag 15:05
66 POPOV Martin Doltcini Pro Team ,,