fot. Team Ineos

Team INEOS ogłosił swój skład na Vuelta a Burgos. Liderami brytyjskiej ekipy będą Richard Carapaz i Ivan Sosa.

Obaj panowie niedawno wrócili do Europy z Ameryki Południowej – ten pierwszy 15., a drugi 19 lipca. Start w Hiszpanii będzie dla nich pierwszym od czasu lutowych występów w Kolumbii. Obaj kolarze, podobnie jak pozostali, potraktują pewnie ten wyścig jako przetarcie przed kolejnymi wyzwaniami – Carapaz prosto z Hiszpanii poleci do Polski, by wziąć tam udział w Tour de Pologne, a jego kolejnymi celami będą Tirreno-Adriatico i Giro d’Italia.

Jednak zapewne zarówno Sosa, jak i Carapaz liczą, że uda im się osiągnąć lepsze wyniki niż we wspomnianych wcześniej południowoamerykańskich imprezach – Carapaz zajął wówczas 30. miejsce w “generalce” Colombia Tour, a Sosa w ogóle nie ukończył mistrzostw kraju, z powodu upadku.

Inną gwiazdą w składzie Team Ineos jest Filippo Ganna – brązowy medalista mistrzostw świata z Yorkshire w jeździe indywidualnej na czas. Niestety on raczej nie dostanie szansy na odniesienie swojego pierwszego w tym sezonie zwycięstwa, ponieważ organizatorzy hiszpańskiego wyścigu nie znaleźli w nim miejsca dla etapu jazdy indywidualnej na czas.

Skład uzupełnią czterej inni bardzo dobrzy kolarze – Sebastian Henao, Eddie Dunbar, Christian Knees i 19-letni Carlos Rodriguez.

Skład Team Ineos na Vuelta a Burgos 2020

Richard Carapaz, Eddie Dunbar, Filippo Ganna, Sebastián Henao, Christian Knees, Carlos Rodríguez, Ivan Sosa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments