fot. CCC-Liv

CCC-Liv ogłosiło swój skład na pierwsze wyścigi po przerwie – znalazła się w nim jedna Polka – Marka Jaskulska.

W tym sezonie polska ekipa wystąpiła w zaledwie trzech wyścigach – w obu konkurencjach mistrzostw RPA (obie wygrane przez Ashleigh Moolman-Pasio) i w Omloop Het Nieuwsblad, gdzie najlepsza z pomarańczowych – Jeanne Korevaar zajęła 14. miejsce. Postpandemiczną część sezonu ekipa rozpocznie od występu w trzech klasykach rozgrywanych w Kraju Basków.

To trudne wyścigi, których trasa prowadzi po bardzo pagórkowatej trasie. Emakumeen Nafarroako Klasikoa jest dla nas czymś kompletnie nowym, ale znamy dwa poprzednie wyścigi. Ashleigh Moolman-Pasio wygrała Klasikoa Navarra w zeszłym roku, a w Durango-Durango nasze zawodniczki również mają na koncie wiele sukcesów. Czterokrotnie wygrywała ten wyścig Marianne Vos, a w 2018 roku Sabrina Stultiens zajęła 3. miejsce

– mówił w komunikacie prasowym zespołu Jeroen Blijlevens – dyrektor sportowy CCC-Liv.

Ta ostatnia swój poprzedni występ zanotowała w… 2018 roku. Przez ostatnie półtora sezonu zmagała się z problemami zdrowotnymi, ale teraz wszystko wszystko wraca do normy, a Holenderka znalazła się w składzie ekipy na baskijskie klasyki. Nic dziwnego, że Blijlevens nie może doczekać się jej występu. Dyrektor sportowy CCC-Liv z niecierpliwością oczekuje także na występ innej zawodniczki – 20-letniej Jaskulskiej.

Marta to jak na razie tabula rasa, ale ostatnio błyszczy na treningach. Pytanie tylko, czy jest gotowa, by już teraz przekuć to na wyścigi. Natomiast Sabrina w końcu będzie mogła wrócić na najwyższy poziom. Jest bardzo zdeterminowana, więc wszyscy życzymy jej sukcesu

– dodał.

Jednak wątpliwe, by Stultiens i Jaskulska odgrywały w wyścigu pierwszoplanowe role – te przypadną pewnie znacznie bardziej doświadczonym Marianne Vos i Ashleigh Moolman-Pasio – zwłaszcza ta ostatnia w czasie przerwy wielokrotnie pokazywała, że jej dyspozycja jest nie najgorsza – wygrała wszystkie etapy Zwift Tour for All, w których startowała. Poza nimi w składzie ekipy znajdą się również Pauliena Rooijakkers i Jeanne Korevaar.

Skład CCC-Liv na baskijskie klasyki:

Ashleigh Moolman-Pasio, Marta Jaskulska, Sabrina Stultiens, Marianne Vos, Pauliena Rooijakkers i Jeanne Korevaar

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments