lavuelta.es

Popularny „Księgowy” jest zdania, że jego były rywal Brytyjczyk Chris Froome, który przechodzi od nowego sezonu do ekipy Israel Start-Up Nation będzie liczyć się o zwycięstwo w „Wielkiej Pętli” w następnym roku.

Hiszpan w wywiadzie udzielonym portalowi Cyclingnews jest zdania, że zmiana zespołu przez „Białego Kenijczyka” jest rozsądną i przemyślaną decyzją.

 

Myślę, że ten transfer ma sens. Chris wygrał cztery razy Tour de France oraz Giro d’Italia i dwie hiszpańskie Vuelty i nadal czuje się wystarczająco silny, by walczyć w tychże wyścigach. Sądzę, że Bernal będzie jednym z tych zawodników, którzy ukształtują całą erę w Grand Tourach, a on bardzo szybko się rozwija. Gdyby Froome pozostał w Team INEOS, musiałby albo zmienić swoje cele, albo pracować dla Bernala

– stwierdził „El Pistolero”.

Bez wątpienia transfer czterokrotnego zwycięzcy „Wielkiej Pętli” do ekipy z Bliskiego Wschodu będzie dużym impulsem do rozwoju tej ekipy. Jak uważa Alberto Contador, nazwisko Chrisa Froome’a  może przyciągnąć do drużyny Israel Start-Up Nation kilku mocnych kolarzy.

Israel Start-Up Nation chce wejść na wyższy poziom i w teorii nie może ujawniać nowych kontraktów do sierpnia. Jestem pewien, że obecnie rozglądają się za kolarzami, którzy będą wspierać Froome’a, ponieważ w przeciwnym razie nie będą w stanie korzystać z tego, co Froome może im zaoferować, tak dobrze, jak tego chcą  

– mówił Hiszpan.

Pomimo ukończonych 35 lat w maju tego roku przez Chrisa Froome’a, „Księgowy” uważa, że nawet za rok Brytyjczyk będzie jednym z najważniejszych kandydatów w walce o założenie na Polach Elizejskich maillot jaune.

Moim zdaniem w przyszłym roku Froome nadal będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Tour de France

– zakończył Contador.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments