W sierpniu wznowiony zostanie sezon kolarski, ale także w tym samym czasie rozpocznie się okienko transferowe. Jednym z kolarzy, który może zmienić ekipę jest Bob Jungels.

W kontekście rynku transferowego raczej niewiele będzie się mówić o Deceuninck-Quick Step. W belgijskim zespole tylko Bob Jungels nie ma jeszcze podpisanego kontraktu na przyszły sezon. Patrick Lefevere rozmawia z Luksemburczykiem na temat przedłużenia umowy. W rozmowie z Het Nieuwsblad szef “Watahy” ujawnił, że Jungels prowadzi negocjacje z dwoma innymi zespołami.

W tym tygodniu odbyliśmy dobrą rozmowę. Bob ma propozycje od dwóch zespołów, w których mógłby zarobić więcej. Jest jednak cierpliwy i poczeka do Tour de France. Nie zmieni zespołu z tego powodu, że dostanie 500 euro więcej. Rozumiem, że wzbudza zainteresowanie na rynku transferowym. Jest wszechstronnym kolarzem, który radzi sobie w każdym terenie

– powiedział Patrick Lefevere dla Het Nieuwsblad.

Niektóre z transferowych plotek mówią o tym, że kolarzem z Luksemburga zainteresowany jest Israel Start-Up Nation. Nowy zespół w gronie World Touru jest bardzo aktywny na rynku transferowym. W ostatnich dniach pozyskał Chrisa Froome’a.