fot. Team Sunweb/Twitter

Obecnie zespół Team Sunweb przebywa na zgrupowaniu w austriackim Kuhtai. Wśród nich jest Cees Bol, którego głównym celem na wznowiony sezon będzie Tour de France.

W barwach Sunwebu w 2019 roku i na początku tego sezonu Cees Bol sięgnął już po 4 zwycięstwa. Jeszcze przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa wygrał etap Volta ao Algarve. W Tavirze wyprzedził m.in. Sachę Modolo, Fabio Jakobsena, Alexandra Kristoffa i Elię Vivianiego.

Umiejętności jeszcze mało doświadczonego, 24-letniego sprintera są doceniane w Team Sunweb. Holender został wybrany do składu na najważniejsze wyścigi. Wśród nich są: Strade Bianche, Mediolan – San Remo, Criterium du Dauphine, Ronde van Vlaanderen, Paryż – Roubaix, a przede wszystkim Tour de France. Bol jechał już w Wielkiej Pętli w ubiegłym roku, kiedy zajął 8. miejsce na jednym ze sprinterskich etapów. Całego wyścigu nie ukończył z powodu obrażeń poniesionych w kraksie.

Nie było zbyt wcześnie na debiut. Myślę, że to dobrze, że mogłem zobaczyć, jak to wygląda. Na tym wyścigu mnóstwo się dzieje. Teraz presja jest większa, ale nie powiedziano mi: musisz wygrać etap Touru. Oczywiście chciałbym tego dokonać, ale mamy także kolarzy na trudniejsze etapy

– powiedział Cees Bol dla portalu AD.NL podczas treningu wysokogórskiego w Kuhtai.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments