Foto: Cycling Team KS Pogoń Puławy

W miniony weekend w Zamościu odbyła się pierwsza seria Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas i wyścigach ze startu wspólnego.

Jazda indywidualna na czas.

Wśród młodzików na dystansie 5 kilometrów najlepszy okazał się Szymon Czerniecki (UKS Feniks Rydułtowy), który o niespełna pięć sekund pokonał Mikołaja Langera (Warszawski Klub Kolarski). W rywalizacji młodziczek także najlepsza okazała się zawodniczka reprezentująca UKS Feniks Rydułtowy – Nadia Hartman.

Najszybszym juniorem młodszym okazał się Antoni Kida (KS Społem Łódź), który dystans 10 kilometrów pokonał w 13’16”. Natomiast wśród juniorek młodszych wygrała Anna Długaś (KTK Kalisz).

Mateusz Gajdulewicz (Warszawski Klub Kolarski) nie dał szans rywalom w batalii juniorów. Ponad 12 sekund stracił do niego Jakub Musialik (MGLKS Błękitni Koziegłowy).

W elicie kobiet najlepszy czas wykręciła Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness), ale Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness) straciła do niej tylko sekundę. Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness) wygrała w kategorii juniorek.

Wyniki:

MŁODZICZKA
MŁODZIK
JUNIORKA MŁODSZA
JUNIOR MŁODSZY
KOBIETY OPEN
JUNIOR

Wyścigi ze startu wspólnego.

Niespełna 42 kilometry mieli do pokonania młodzicy, a w walce o zwycięstwo liczyło się 11 kolarzy. Najszybszy okazał się Fryderyk Węgrzyn (V-Max Mińsk Mazowiecki). Wśród młodziczek zwyciężyła Gabriela Kaczmarczyk (Świętokrzyska Fundacja Sportu – Daleszyce).

W kategorii juniorów młodszych „na solo” zwyciężył Mikołaj Szulik (UKS Avatar), Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska) wygrała wśród juniorek młodszych, gdzie o zwycięstwo walczyła pięcioosobowa grupka.

Najlepszym juniorem okazał się Kacper Maciejuk (KS Pogoń Puławy), który w sprinterskim pojedynku pokonał Miłosza Ośko (Warszawski Klub Kolarski) i Macieja Nowackiego (GKK Opty Mazowsze).

W elicie kobiet ostatecznie o zwycięstwo walczyły Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Deweloper Wrocław) i Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness). Szybsza okazała się zawodniczka MAT ATOM Deweloper Wrocław. W kategorii juniorek najszybsza była (podobnie jak w jeździe na czas) Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness).

Wyniki:

Klasyfikacja końcowa wyścigów ze startu wspólnego – MŁODZICZKA
Klasyfikacja końcowa wyścigów ze startu wspólnego-MŁODZIK
Klasyfikacja końcowa wyścigów ze startu wspólnego-JUNIORKA MŁODSZA
Klasyfikacja końcowa wyścigów ze startu wspólnego-JUNIOR MŁODSZY
Klasyfikacja końcowa wyścigów ze startu wspólnego-KOBIETY OPEN
Klasyfikacja końcowa wyścigów ze startu wspólnego-JUNIOR

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments