Ufff – udało się. Tak najprościej i najbardziej dosadnie można podsumować to co działo się w sobotę w Gminie Sobótka. Stolica kolarstwa polskiego gościła u siebie drugi etap największego cyklu wyścigów kolarskich dla amatorów PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.

Ze względu na reżim sanitarny i specjalny protokół, według którego musieliśmy działać była to zaledwie połowa Mnicha który znamy z lat poprzednich. Mocno okrojona scenografia i atrakcje dla kibiców oraz tylko kolarze amatorzy na linii startu. Podzieleni na kategorie wiekowe, startujące w dużych odstępach czasu zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach. Rano zostały rozegrane wyścigi na dystansie FUN, a po południu na dłuższym PRO.

Na starcie pojawiły się również sławne nazwiska na czele z Janem Brzeźnym, Janem Faltynem czy Henrykiem Charuckim. Nie zabrakło też „klanu” z rodziny Wron z najstarszym z braci Zdzisławem. Wielu medalistów międzynarodowych impreza zawitało w tym roku do sobótki pomimo niesprzyjającej aury. Ale sportowo wydarzenie stało na bardzo wysokim poziomie. Nowa runda łącząca gminy Łagiewniki, Jordanów Śląski i Sobótka przypadła wszystkim do gustu i zebrała świetne opinie. Mamy nadzieję, że ta nowa trasa z kultowym brukiem w bardzo kolarskiej Olesznej na stałe wpisze się w program Ślężańskiego Mnicha.

Po wyścigach organizatorzy udekorowali trofeami sportowymi najlepszych zawodników w swoich kat. wiekowych wręczając 27 kompletów medali. Od najmłodszych zaledwie dwudziestoletnich do kolarskich seniorów w kat. 80+  którzy przy każdym wyścigu pokazują wieli hart ducha, wolę walki i serce do wieloletniej pasji.  Wyróżnione zostały również najlepsze drużyny na dystansie PRO i FUN oraz w kategorii Muszkieter Skoda GALL – ICM Wrocław.

Wyniki rywalizacji dostępne na stronie: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4823