fot. ASO / Fabien Boukla

Były kolarz i pomocnik Lance’a Armstronga George Hincapie powiedział w rozmowie z telewizją NBC, że według niego największymi faworytami do zwycięstwa w tegorocznym wyścigu Tour de France jest Nairo Quintana (Arkéa-Samsic). Amerykanin wypowiedział się także o taktyce startowania z trzema liderami, co planują drużyny Ineos i Jumbo-Visma. 

Przypomnijmy, że Hincapie jest Amerykaninem, ale ma pochodzenie kolumbijskie, zatem z pewnością dobrze orientuje się w kolarstwie z Ameryki Południowej. Według 47-letniego obecnie byłego kolarza największymi faworytami do zwycięstwa w Wielkiej Pętli są Primož Roglič z uwagi na mocną drużynę oraz Nairo Quintana ze względu na doświadczenie i rezultaty, jakie uzyskiwał na początku roku.

– Kandydatem [do zwycięstwa] jest Roglič, ale pod uwagę trzeba wziąć również Nairo. Był bardzo szybki we francuskich wyścigach na początku roku, w tym w Paryż-Nicea. Wydaje się, że [po przejściu do drużyny Arkéa-Samsic] otrzymał nową dawkę motywacji

– powiedział Hincapie.

Były kolarz drużyny US Postal skomentował również taktykę startowania w Tour de France z trzema liderami, co planują zarówno Ineos, jak i Jumbo-Visma.

– Wydaje mi się to bardzo trudne. W pierwszym tygodniu ważne jest, aby skoncentrować się tylko na jednym kandydacie, uchronić go od wszelkich problemów. Jest to trudniejsze w momencie, gdy masz dwóch lub trzech liderów

– skomentował George Hincapie.

Przypomnijmy, że liderami w drużynie Ineos będą Egan Bernal, Geraint Thomas i Chris Froome, zaś w Jumbo-Visma Primož Roglič, Steven Kruijswijk oraz Tom Dumoulin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments