Lotto Soudal ogłosiło swój skład na Tour de Pologne. Do Polski przyjedzie kilka naprawdę mocnych nazwisk.

Być może najmocniejszym z nich jest John Degenkolb, ale o tym, że zwycięzca etapowy naszego wyścigu z 2012 roku przyjedzie do Polski, informowaliśmy Was już w okolicach południa. Jednak oprócz niego pojawi się kilka innych znanych twarzy.

Do Polski, po czterech latach przerwy wróci Tim Wellens. Belg startował u nas zaledwie raz – w 2016 roku, ale tamten jego występ pamięta pewnie każdy fan kolarstwa w Polsce. Dzięki świetnemu występowi na bardzo deszczowym etapie do Zakopanego zakończył wyścig z przewagą 4 minut i 22 sekund nad drugim Fabio Felline, co było najlepszym wynikiem od 1969 roku. Belg specjalizuje się w wyścigach tygodniowych, więc niewykluczone, że i tym razem zakończy naszą imprezę bardzo wysoko.

W składzie belgijskiej ekipy znajdą się również Jonathan Dibben, Roger Kluge, Steff Cras i prawdopodobnie najlepszy uciekinier na świecie – Thomas De Gendt, jednak my będziemy trzymać kciuki za Tomasza Marczyńskiego. W 2013 Polak wygrał klasyfikację najlepszego górala Tour de Pologne, a w zeszłym roku walczył o to, by powtórzyć ten sukces dla Bjorga Lambrechta. Niestety w końcówce wyprzedził go Simon Geschke i ostatecznie to on stanął na podium w Bukowinie Tatrzańskiej w koszulce z logiem Taurona. Zobaczymy, czy w tym roku wychowanek Krakusa Swoszowice mu się zrewanżuje.

Skład Lotto Soudal na Tour de Pologne

Tim Wellens (Belgia), Thomas De Gendt (Belgia) John Degenkolb (Niemcy), Tomasz Marczyński (Polska), Steff Crass (Belgia), Roger Kluge (Niemcy), Jonathan Dibben (Wielka Brytania)