fot. Team INEOS

Według informacji włoskiego portalu Tuttobici czterokrotny zwycięzca Tour de France Chris Froome może dołączyć do ekipy Israel Start-Up Nation już od 1 sierpnia obecnego roku.

35-letni Brytyjczyk miałby podpisać aż trzyletni kontrakt z izraelską ekipą. Oczywiście, aby transfer mógł się dokonać w trakcie trwania sezonu musiałoby dojść do porozumienia pomiędzy drużynami INEOS oraz Israel Start-Up Nation. W przeszłości, jednak do tego typu migracji zawodników pomiędzy drużynami w trakcie sezonu już dochodziło. Przykładem są chociażby przypadki, takich kolarzy, jak Rohan Dennis, który w 2014 roku przeszedł z Garmin-Sharp do BMC oraz Carlos Verona w 2016 roku, gdy dołączył do Orica-BikeExchange z Etixx – Quick Step.

Powodem, jakimi miałby kierować się Chris Froome, aby dołączyć do znacznie słabszej drużyny miałyby być wątpliwości, co do kwestii liderowania Team INEOS podczas Tour de France. Egan Bernal oraz Geraint Thomas, czyli dwaj ostatni zwycięzcy “Wielkiej Pętli”, również będą chcieli walczyć o swoją drugą w karierze maillot jaune.

Z pewnością w ekipie z Bliskiego Wschodu Chris Froome miałby niezagrożoną pozycję lidera zespołu i całą drużynę skupioną tylko na nim. Jednakże siła rażenia Israel Start-Up Nation i wsparcie dla lidera z pewnością jest o wiele mniejsze niż w przypadku piekielnie mocnego składu drużyny kierowanej przez Dave’a Brailsforda. Z pewnością Chris Froome w najbliższych tygodniach będzie musiał podjąć ostateczną decyzję dotyczącą jego przyszłości w obecnym, przedziwnym z powodu pandemii COVID-19 sezonie.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments