Fot. Mediolan-San Remo

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zaakceptowała prośbę organizatora wyścigu Mediolan-San Remo, aby przenieść go na 15 sierpnia. Il Lombardia z kolei odbędzie się tydzień wcześniej – 8 sierpnia, a nie 31 października, jak wcześniej planowano.  

Firma RCS Sport poprosiła Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), aby przenieść monument Mediolan-San Remo z 22 na 15 sierpnia po to, aby nie kolidował z krajowymi mistrzostwami, które zaplanowano na ten sam weekend. Włosi chcieli także, aby Il Lombardia odbyła się tydzień po Strade Bianche, by ułatwić kolarzom i drużynom kwestie logistyczne. Obie prośby zostały zaakceptowane.

– Nasza rozmowa z prezydentem [Davidem] Lappartientem była bardzo zażarta, dyskutowaliśmy bardzo dużo. Powiedział mi, że wyścig Mediolan-San Remo może odbyć się 22 albo 23 sierpnia, a mistrzostwa krajowe mistrzostwa Europy mogą się nie odbyć

– powiedział szef firmy RCS Sport Paolo Bellino na łamach dziennika “La Gazzetta dello Sport”, który ostatecznie “wywalczył” nowe terminy dla dwóch organizowanych przez siebie monumentów.

Według informacji dziennika “AS” Unia oficjalnie ogłosi nowe daty w najbliższy piątek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments