Zaprezentowana kilka miesięcy temu nowa linia odzieży rowerowej od Shimano wpadła w nasze redakcyjne ręce. To typowo letnia kolekcja w ciekawych, stonowanych wariantach kolorystycznych.

Koszulka wykonana jest w dwuwarstwowej bezszwowej technologii. Wewnętrzna część to podkoszulek odprowadzający nadmiar wilgoci, a zewnętrzna warstwa to miękka w dotyku nie krępująca tkanina z licznymi laserowo wycinanymi otworami wentylacyjnymi. Koszulka posiada trzy kieszenie na plecach. Ma dopasowany krój typu – Slim Fit. Klejone szwy zapewniają komfort użytkowania oraz estetyczny wygląd. Lekko przedłużony tył, zakończony jest szerokim ściągaczem. Wyposażona jest również w elementy odblaskowe, które poprawiają bezpieczeństwo po zmroku i podczas złych warunków atmosferycznych. Warto zaznaczyć że kieszenie na plecach są dosyć obszerne. Spokojnie zmieści się w nich mała pompka, banan czy telefon.

Spodenki posiadają bardzo wygodną wkładkę rowerową, która doskonale tłumi drgania i skutecznie odprowadza wilgoć. Podobnie jak koszulka posiadają klejone szwy. Siateczkowe szelki o dużych oczach doskonale i szybko odprowadzają nadmiar wilgoci. Szelki zapewniają bardzo dobre dopasowanie i zapobiegają przesuwaniu się wkładki. Elastyczny materiał nie krępuje ruchów i dobrze się dopasowuje. Rzadko spotykaną w spodniach rowerowych jest mała kieszonka na udzie, w której można schować żel energetyczny i w razie potrzeby szybko po niego sięgnąć. Producent poleca te spodenki na długodystansowe treningi.

Rękawiczki z serii Evolve, podobnie jak cała seria ubrań są bardzo cienkie i elastyczne. Czuć przez to, że są przewiewne i nie krępują ruchów dłoni. Od spodu w newralgicznych miejscach, które są najbardziej narażone na uciskanie w czasie treningów, została umieszczona pianka, poprawiająca nasz komfort jazdy. Każdy z wymienionych elementów odświeżonej serii Evolve występuje w kilku wariantach kolorystycznych. Pozwala to łatwo dopasować strój do koloru butów lub kasku.

Dystrybutor: Shimano Polska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments