fot. Deceuninck-Quick Step

Według dziennika L’Equipe Plouay jest blisko organizacji tegorocznych mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. Czempionat ma się odbyć w terminie od 24 do 28 sierpnia.

Pierwotnie mistrzostwa Europy miały odbyć się w Trydencie, ale Włosi zrezygnowali z organizacji ze względu na pandemię koronawirusa. UCI i UEC muszą szukać nowej lokalizacji. Jak dowiedzieli się dziennikarze L’Equipe najbliżej zorganizowania mistrzostw jest Plouay.

Europejski czempionat można byłoby połączyć z klasykami w Bretanii. 24 sierpnia mają się odbyć wyścigi jazdy indywidualnej na czas na mistrzostwach. Dzień później miałby być rozegrany wyścig Bretagne Classic, a na 26 sierpnia zaplanowany jest wyścig elity mężczyzn na mistrzostwach Europy. Tego samego dnia ma zostać rozegrany GP Plouay kobiet. Panie o medale mistrzostw miałyby walczyć dzień później. Mistrzostwa Europy zakończą się sztafetą mieszaną i wyścigami juniorskimi. Wyścig elity mężczyzn nie odbędzie się ostatniego dnia, gdyż już 29 sierpnia ma się rozpocząć Tour de France.

Ponad dwa tygodnie temu przyszedł do nas burmistrz Plouay z propozycją organizacji mistrzostw Europy. Potem skontaktowaliśmy się z władzami UEC. Jesteśmy gotowi zorganizować mistrzostwa. możemy zmienić terminy Bretagne Classic i GP Plouay. Możemy być pewni, że elita mężczyzn będzie rywalizować na mistrzostwach Europy w środę, 26 sierpnia, ponieważ niektórzy kolarze będą chcieli wystartować w Tour de France

– powiedział organizator klasyków w Bretanii, Jean-Yves Tranvaux.

Ubiegłoroczne mistrzostwa Europy odbyły się w Alkmaar. Na wyścigach ze startu wspólnego najlepsi byli Amy Pieters i Elia Viviani. W jeździe na czas złote medale zdobyli Ellen van Dijk i Remco Evenepoel. Srebrny medal w wyścigu do lat 23 kobiet zdobyła Marta Lach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments