fot. Vuelta a Burgos

W ostatnich dniach UCI podała nowy kalendarz wyścigów. Jako jeden z pierwszych, na przełomie lipca i sierpnia ma zostać rozegrany wyścig Vuelta a Burgos.

Organizatorzy wyścigu z cyklu UCI Pro Series nie są przekonani do tego, czy pandemia koronawirusa ustąpi i za dwa i pół miesiąca uda się zorganizować wyścig. Impreza w Burgos ma się odbyć w dniach od 28 lipca do 1 sierpnia.

Hiszpania jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów europejskich. Stan wyjątkowy w Hiszpanii został przedłużony do 7 czerwca. Lorenzo Rodriguez z rady prowincji Burgos przyznał, że decyzja w sprawie Vuelta a Burgos zapadnie we wtorek.

Wspólnie z organizatorami będziemy rozmawiać na ten temat. Następnie podejmiemy decyzję, czy wyścig w tym roku się odbędzie. Wyróżnimy plusy i minusy, ale nie będzie to łatwa decyzja

– przyznał Lorenzo Rodriguez.

Termin wyścigu sprawia, że wielu kolarzy będzie chciało wystartować w Burgos, gdyż z niecierpliwością czekają na powrót do ścigania. Start w Hiszpanii zapowiedział już Mads Pedersen. Dwie poprzednie edycje wygrał Ivan Ramiro Sosa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments