Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przedstawiła już nowy kalendarz wyścigów. Brakuje w nim jednak dwóch niemieckich klasyków zaliczanych do cyklu World Tour – Eschborn-Frankfurt i Cyclassics Hamburg.

Wyścig Eschborn-Frankfurt rozgrywany jest 1 maja. Jednak w tym roku klasyk przeznaczony dla sprinterów nie mógł się odbyć z powodu pandemii koronawirusa w planowym terminie. W nowym kalendarzu UCI zabrakło tej imprezy. Organizatorzy nie podjęli jeszcze decyzji.

będziemy dalej śledzić sytuację związaną z pandemią. Zobaczymy, czy będzie szansa, aby rozegrać wyścig jesienią. Zdrowie jest najważniejsze. Wkrótce zdecydujemy, czy zdołamy zagwarantować bezpieczeństwo we wrześniu czy w październiku

– informują organizatorzy.

16 sierpnia miał odbyć się wyścig Cyclassics Hamburg. Wyścig dla sprinterów rozgrywany w drugim co do wielkości mieście Niemiec, nie zostanie rozegrany w planowanym terminie. Według portalu Radsport-News trwają jeszcze rozmowy nad nowym terminem. Ma to być data pod koniec września lub na początku października.

Wkrótce po zakończeniu wszystkich rozmów i wydaniu zezwoleń z przyjemnością ogłosimy nową datę wyścigu

– przyznają organizatorzy.

Rok temu Eschborn-Frankfurt wygrał Pascal Ackermann. Niemiec przerwał serię czterech zwycięstw Alexandra Kristoffa. Trzy poprzednie edycje klasyku w Hamburgu należały do Elii Vivianiego.