fot. Women's Tour

Elizabeth Deignan w komunikacie prasowym zespołu Trek-Segafredo przedstawiła swoje cele na wznowiony sezon. Brytyjka stawia głównie na klasyki, ale wystartuje także w Giro Rosa.

W sezonie 2019 Deignan ścigała się przez cały rok po przerwie macierzyńskiej. W poprzednim roku Brytyjka zaliczyła wiele dobrych wyników, w tym zwycięstwo w OVO Energy Women’s Tour. Mistrzyni świata z 2015 roku nie miała jeszcze okazji wystartować w tym sezonie.

Zawodniczka Trek-Segafredo liczy na powrót do wyścigów. Zaplanowany jest on na 1 sierpnia. Deignan ma już nakreślone cele. Reprezentantka Wielkiej Brytanii specjalizuje się głównie w wyścigach klasycznych. Brytyjka celuje w Ronde van Vlaanderen, które odbędzie się 18 października. Elizabeth Deignan we wrześniu planuje wystartować w Giro Rosa.

Nie mogę się doczekać klasyków. Nie ma dla mnie znaczenia, kiedy się odbędą. Chciałabym wygrać dla Trek-Segafredo duży wiosenny klasyk. To moje marzenie i stanowi to dodatkową motywację w treningach w obecnej sytuacji. Najważniejsze dla mnie jest Ronde Van Vlaanderen, w którym w tym roku chcę powalczyć o zwycięstwo

– powiedziała zawodniczka Trek-Segafredo.

Utytułowana Brytyjka planowała zakończyć karierę w tym sezonie, po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Przełożenie igrzysk na przyszły rok spowodowało, że Deignan postanowiła, że będzie startować jeszcze w 2021 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments