fot. Team INEOS

Atmosfera wokół czterokrotnego zwycięzcy Tour de France i jego drużyny robi się coraz ciekawsza. Dlatego też coraz bardziej prawdopodobne wydaje się rozstanie “Białego Kenijczyka” z ekipą prowadzoną przez Dave’a Brailsforda.

Froome według relacji jednego z członków jego rodziny opowiedzianej dziennikarzom L’Équipe miał być zły na brak reakcji ze strony jego drużyny na słowa ostatniego zwycięzcy Tour de France Egana Bernala. Kolumbijczyk w wywiadzie udzielonemu Alberto Contadorowi zapowiedział, że jeśli będzie w 100% dyspozycji to nie będzie oglądać się na swoich kolegów z zespołu. Miało się to bardzo nie spodobać 35-letniemu Brytyjczykowi.

Chris jest wyraźnie zły na kierownictwo zespołu, ponieważ nikt nie zareagował na słowa Bernala. Poprosił o szybkie rozwiązanie sytuacji, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi

– powiedział członek rodziny Froome’a.

Sprawia to, że pojawiające się od kilku dni plotki na temat przyszłości czterokrotnego zwycięzcy Tour de France mogą nie być bezpodstawne. Czas pokaże jak będzie wyglądać dalsza kariera Chrisa Froome’a. Po kolejnych medialnych doniesieniach wydaje się, że wkrótce przygoda “Białego Kenijczyka” z Team INEOS może się skończyć.